Blisko 200 biegaczy na starcie IV Biegu Św. Jana z Dukli. Do wyboru mieli dwie trasy [ZDJĘCIA, WYNIKI]

poniedziałek, 06 lipiec 2020 11:16
fot. Bogdan Kot fot. Bogdan Kot

Już po raz czwarty dukielski MOSiR zorganizował Bieg Św. Jana z Dukli. W sobotnie popołudnie, na wiodących m.in. pieszymi szlakami Beskidu Niskiego trasach, rywalizowało blisko dwustu biegaczy.  

R E K L A M A

Impreza zainaugurowała Festiwal Biegowy MOSiR Dukla. Zawodnicy, w jego ramach, będą mogli jeszcze uczestniczyć w II Biegu Rysia (18 lipca) oraz XXI Biegu na Górę Cergową (27 września)

Zarówno start jak i meta sobotnich Biegów Św. Jana z Dukli zlokalizowane były przy obiektach dukielskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Biegacze mieli do wyboru dwie wymagające trasy (5 i 15 kilometrów) wiodące m.in. szlakami turystycznymi Beskidu Niskiego.

Dystans 15-kilometrów najszybciej (1 godz. 8 min i 24 sek.) przebiegł Wojciech Pelczar z Dobieszyna (GUKLA Bratkowice Korzeniowski.pl). Drugi na mecie zameldował się Mateusz Błaż z Komborni (KTC Krosno), trzeci – Łukasz Szumiec z Jasła (Jsc Jasło).

Wśród kobiet triumfowała Beata Mazan z Krosna (Finisz Rymanów). Jej czas to 1 godz. 25 min i 30 sek. Druga na metę dobiegła Anna Skóra z Jedlicza (MUKS Podkarpacie Jedlicze), trzecia – Beata Kandefer z Korczyny (KB „,Athletic'' Zręcin)


Na krótszym dystansie zwyciężył Damian Kic z Przemyśla (GUKLA Bratkowice Korzeniowski.pl). Pięciokilometrową pętlę pokonał w czasie 16 min i 44 sek. Drugi na mecie był Grzegorz Rosłoński z Szymbarku (Kostycz Team), trzeci – Wojciech Tarasek ze Starej Wsi (#AndrzejDlugoszTeam/elemeno.pl).

Wśród kobiet najszybsza na trasie była Patrycja Gerlach z Korczyny (23 min i 36 sek). Tuż za nią na metę dobiegła Izabela Zatorska-Pleskacz z Wrocanki (Alpin Sport Hoka One One Team). Trzecie miejsce zajęła Agnieszka Olbrot z Jasła.

red. | fot. Bogdan Kot, Anna Misiołek