Zbliża się czwarta edycja Ultramaratonu Jaga-Kora. Biegacze zmierzą się ze szlakiem kurierskim

czwartek, 23 lipiec 2020 12:20
Zbliża się czwarta edycja Ultramaratonu Jaga-Kora. Biegacze zmierzą się ze szlakiem kurierskim Karolina Krawczyk

W sobotę (1 sierpnia) na błotniste szlaki Beskidu Niskiego wyruszą uczestnicy IV edycji Ultramaratonu Jaga-Kora. Zawodnicy będą rywalizować na czterech dystansach – 105, 70, 40 i 17 kilometrów.

R E K L A M A

Bazą imprezy, którą organizuje Kardach Trade Travel Events, jest Rymanów-Zdrój. To właśnie w uzdrowisku zlokalizowano Biuro Zawodów i metę wszystkich tras.

Trasa Ultramaratonu Jaga-Kora bazuje w dużej mierze na otwartej w 2012 roku Trasie Kurierskiej "Jaga-Kora". Organizatorzy przypominają, że powstała ona dzięki współpracy Lokalnej Organizacji Turystycznej „Beskid Niski”, Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Rzeszowskiego i Sekcji turystycznej „Watra” KU AZS UR.

- Została ona wytyczona na bazie danych historycznych, dawnych map i opowieści. Ma 27 kilometrów i jest odpowiednio zaadaptowana do panujących obecnie warunków terenowych.

- Trasa biegu wiedzie też wieloma innymi ciekawymi ścieżkami, które nie znajdują się na już wytyczonym szlaku - opowiadają organizatorzy Ultramaratonu Jaga-Kora. I dodają, że jednak również były używane przez dziesiątki lat na potrzeby obronności jak i przez ludność lokalną.

Zachęcamy do kibicowania biegaczom na trasie i witania ich brawami na mecie w Rymanowie-Zdroju. Partnerem imprezy jest Województwo Podkarpackie.

tom

zdjęcia: Karolina Krawczyk