Mieszkańcy Dukli wybierają. Na co wydać pieniądze z Budżetu Obywatelskiego?

poniedziałek, 27 lipiec 2020 13:26
Mieszkańcy Dukli wybierają. Na co wydać pieniądze z Budżetu Obywatelskiego? Google Maps

W tegorocznej edycji dukielskiego Budżetu Obywatelskiego do wydania jest 70 tys. zł. Do 17 sierpnia mieszkańcy mogą decydować, na który z trzech projektów oddać głos.

To już czwarta edycja dukielskiego Budżetu Obywatelskiego. Do tej pory w jego ramach zrealizowano pięć inwestycji. Dzięki nim w Dukli jest więcej zieleni i ławek, wyremontowano bądź wybudowano nowe chodniki.

W tym roku do etapu głosowania zakwalifikowano trzy propozycje zadań – kosze na psie odchody, położenie nakładki asfaltowej na całej długości ulicy Nadbrzeżnej oraz remont i doposażenie świetlicy Szkoły Podstawowej.

Wnioskodawca projektu dotyczącego ustawienia w Dukli koszy na psie odchody proponuje zamontować 15 żółtych pojemników. - Przyczyni się to do estetyki miasta oraz zachęci coraz liczniejsze grono właścicieli czworonogów do uprzątnięcia nieczystości po swoich pupilach - argumentuje.

Projekt remontu ul. Nadbrzeżnej zakłada wykonanie nakładki asfaltowej na długości 250 metrów. - Obecna nawierzchnia jest mocno zużyta i popękana - czytamy w uzasadnieniu. - W niektórych miejscach nawierzchnia jest źle wyprofilowana, dlatego po opadach deszczu robią się zastoiny wody, które nie mają miejsca odpływu na odcinku około 20-30 metrów, co utrudnia korzystanie z drogi zwłaszcza pieszym.

Ostatni z pomysłów dotyczy remontu oraz doposażenia pomieszczeń świetlicy szkolnej. Inicjatorka zadania zaznacza, że świetlica powinna być przyjazna, dawać wytchnienie i schronienie po męczącym dniu szkolnym. Powinna stwarzać warunki do nauki oraz rozwijania zainteresowań dzieci.

Głosowanie będzie trwać do 17 sierpnia do godz. 15:00. Karta do głosowania dostępna jest na stronie dukla.pl w zakładce "Budżet obywatelski" oraz w Urzędzie Miejskim w Dukli w pokoju 111.

Poprawnie wypełnioną kartę należy dostarczyć do urzędu lub przesłać pocztą na adres: Urząd Miejski w Dukli, ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla.

Ogłoszenie wyników nastąpi do 24 sierpnia.

tom