Pozostałe informacje

Apel o pomoc dla Mariki! 5-letnia mieszkanka Gminy Jaśliska od dwóch lat poważnie choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną, a w ostatnim czasie zdiagnozowano u niej małopłytkowość odporną na leczenie.

Niezwykłe samochody, ryk potężnych silników i zapach benzyny, czyli wszystko, co miłośnicy motoryzacji kochają najbardziej. Takich atrakcji można spodziewać się podczas imprezy Lo-Stark Speedland 2018 już w niedzielę (22 lipca) od godz. 11.00 na lotnisku w Krośnie.

17 lipca 2018 odbyło się oficjalne zakończenie kursu języka rosyjskiego organizowanego przez Podkarpacki Oddział Wojewódzki Stowarzyszenia Współpracy Polska - Wschód w Krośnie, wspólnie z Centrum Językowym Cosmopolitan. W uroczystości udział wziął Aleksander Minin – Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Krakowie oraz Prezes Podkarpackiego Oddziału Współpracy Polska – Wschód Gabriel Zajdel.

Kolory nieba i wody, splecione żywioły wraz z ogniem i ziemią tworzą mieszankę niepowtarzalną, dając życie i uchylając rąbka tajemnicy istnienia poza granicami naszej sfery. Tak wiele i zaraz mikrony kosmosu w naszej wyobraźni.
Ale czy faktycznie musimy wszystkiego dotknąć?

Zakończono przebudowę drogi wojewódzkiej nr 897 na odcinku Tylawa – Daliowa. Za ponad 13 mln zł zmodernizowano fragment o długości niemal 7 kilometrów. Inwestycja jest częścią większego zadania realizowanego w ramach programu INTERREG Polska-Słowacja 2014-2020. W uroczystości oddania przebudowanego odcinka udział wzięli: Z-ca Dyrektora Departamentu Współpracy Terytorialnej w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Artur Harc, wicemarszałek Bogdan Romaniuk, z-ca Predsedy Kraju Preszowskiego Jozef Lukáč, poseł Bogdan Rzońca, reprezentanci sejmiku województwa: wiceprzewodnicząca Dorota Chilik oraz radny Wojciech Zając, Dyrektor Departamentu Dróg i Publicznego Transportu Zbiorowego Joanna Szozda, przedstawiciele władz lokalnych i partnerów projektu.

Zorza Łęki Dukielskie z pucharem Burmistrza Dukli w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej i Stowarzyszeń.

Daniel Muller z OSP Męcinka 27 czerwca doznał nagłego zatrzymania krążenia. Po godzinnej reanimacji serce Daniela znowu zaczęło bić. Kiedyś sam pomagał - teraz potrzebuje pomocy innych.

Na 51 drużyn studenci Rotor PWSZ Krosno zajęli 19. miejsce podczas międzynarodowych zawodów Shell Eco-Marathon, które odbyły między 5 a 7 lipca w Londynie.

Strona 1 z 165