.

Pożar Zespołu Szkół w Zręcinie

fot. Adrian Kuźniarowicz - Krosno112.pl fot. Adrian Kuźniarowicz - Krosno112.pl

Dzisiaj (tj. 17.11) na obiekcie Zespołu Szkół w Zręcinie (gm. Chorkówka) odbyły się ćwiczenia dla jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Chorkówka.

Około godziny 12:30 jednostki z gminy Chorkówka zostały zadysponowane do Zręcina. Niczego nie spodziewający się mieszkańcy Zręcina szybko zbiegli się na dźwięk syren strażackich aby obserwować działania strażaków.

Kierujący działaniami ratowniczymi podjął decyzję o ewakuacji uczniów i pracowników Zespołu Szkół.

Następnie OSP Szczepańcowa, OSP Żeglce oraz OSP Sulistrowa miały za zadanie wejść do budynku Szkoły Podstawowej, gdzie doszło do pożaru i pomóc poszkodowanym. Sprawa się skomplikowała gdy jeden ze strażaków zasłabł. Dowódca szybko zarządził pomoc, a pomieszczenie zostało przewietrzone.

W tym samym czasie strażacy z OSP Kobylany, OSP Leśniówka oraz OSP Bóbrka gasili drugi pożar, który powstał w Gimnazjum. Niestety tutaj także ratownicy nie mieli łatwo. Podczas przeszukania pomieszczeń znaleźli jedną osobę poszkodowaną, którą trzeba było ewakuować na desce ortopedycznej. Jeden ze strażaków będących w Gimnazjum ucierpiał i wymagał pomocy swoich kolegów.

Na zewnątrz budynku sprawiono 4 drabiny z których podawano wodę w natarciu na dach płonącej szkoły. Tutaj również nie obyło się bez osób poszkodowanych - jeden ze strażaków został ranny.

Ciągłe podawanie wody zmusiło kierowców do dowożenia wody z rzeki Boberka w Zręcinie. Miejscowa jednostka stworzyła tam punkt czerpania wody wykorzystując przy tym pompę szlamową.

Całe ćwiczenie obserwowane było przez Prezesa Gminnego ZOSP RP, Komendanta Gminnego ZOSP RP oraz zespół kontrolny z KM PSP w Krośnie, który po zakończeniu ćwiczeń podsumował oraz ocenił ratowników.

 

red./Adrian Kuźniarowicz
fot. Adrian Kuźniarowicz, Maciej Drzyzga

Galeria

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

LAKAR right

medycyna estet

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

OSP NA ALARM

Wasze komentarze