Pożar Zespołu Szkół w Zręcinie

fot. Adrian Kuźniarowicz - Krosno112.pl fot. Adrian Kuźniarowicz - Krosno112.pl

Dzisiaj (tj. 17.11) na obiekcie Zespołu Szkół w Zręcinie (gm. Chorkówka) odbyły się ćwiczenia dla jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Chorkówka.

Około godziny 12:30 jednostki z gminy Chorkówka zostały zadysponowane do Zręcina. Niczego nie spodziewający się mieszkańcy Zręcina szybko zbiegli się na dźwięk syren strażackich aby obserwować działania strażaków.

Kierujący działaniami ratowniczymi podjął decyzję o ewakuacji uczniów i pracowników Zespołu Szkół.

Następnie OSP Szczepańcowa, OSP Żeglce oraz OSP Sulistrowa miały za zadanie wejść do budynku Szkoły Podstawowej, gdzie doszło do pożaru i pomóc poszkodowanym. Sprawa się skomplikowała gdy jeden ze strażaków zasłabł. Dowódca szybko zarządził pomoc, a pomieszczenie zostało przewietrzone.

W tym samym czasie strażacy z OSP Kobylany, OSP Leśniówka oraz OSP Bóbrka gasili drugi pożar, który powstał w Gimnazjum. Niestety tutaj także ratownicy nie mieli łatwo. Podczas przeszukania pomieszczeń znaleźli jedną osobę poszkodowaną, którą trzeba było ewakuować na desce ortopedycznej. Jeden ze strażaków będących w Gimnazjum ucierpiał i wymagał pomocy swoich kolegów.

Na zewnątrz budynku sprawiono 4 drabiny z których podawano wodę w natarciu na dach płonącej szkoły. Tutaj również nie obyło się bez osób poszkodowanych - jeden ze strażaków został ranny.

Ciągłe podawanie wody zmusiło kierowców do dowożenia wody z rzeki Boberka w Zręcinie. Miejscowa jednostka stworzyła tam punkt czerpania wody wykorzystując przy tym pompę szlamową.

Całe ćwiczenie obserwowane było przez Prezesa Gminnego ZOSP RP, Komendanta Gminnego ZOSP RP oraz zespół kontrolny z KM PSP w Krośnie, który po zakończeniu ćwiczeń podsumował oraz ocenił ratowników.

 

red./Adrian Kuźniarowicz
fot. Adrian Kuźniarowicz, Maciej Drzyzga

Galeria

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

PKN swieta

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

SYLWESTER 2017/2018:
- Dom Ludowy Głowienka
- Dom Ludowy Iskrzynia
- Sanatorium Ziemowit Iwonicz-Zdrój

- Sanatorium Stomil Rymanów-Zdrój
Aby dodać ofertę prosimy o kontakt
_____________________________________

kalendarz 2018 1

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

21741698 1541316972558041 1327110143 n

alarmowanie

Wasze komentarze