.

II szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla MDP z gminy Jedlicze

fot. Adam Hejnar fot. Adam Hejnar

100. młodych druhów zostało przeszkolonych z zakresu podstawowej pierwszej pomocy. To już drugi raz kiedy młodzi strażacy z gminy Jedlicze mogli uczestniczyć w ćwiczeniach medycznych zorganizowanych specjalnie dla nich.

Sala Domu Ludowego w Dobieszynie w sobotnie południe, 24 stycznia wypełniła się po brzegi druhami z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z gminy Jedlicze, którzy chcieli dowiedzieć się jak uratować ludzkie życie. Tematem tegorocznego szkolenia było zadławienie u noworodka, dziecka oraz osoby dorosłej. Dodatkowo dowiedzieli się dlaczego tak ważne jest noszenie odblasków po zmroku. 

Pierwsza edycja szkolenia w ubiegłym roku zgromadziła aż 81 druhów, jednak w tym roku padł rekord, bo uczestniczyło w nim 100 młodzików. Czuwający na szkoleniu Zarząd Gminny ZOSP RP oraz organizatorzy OSP Dobieszyn i Komisja do Spraw Młodzieży i Sportu mogą czuć się w pełni usatysfakcjonowani nowo wyszkolonym narybkiem. Można też śmiało napisać, że zwiększyło się bezpieczeństwo mieszkańców gminy Jedlicze. 

W sumie w szkoleniu uczestniczyły Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z OSP Dobieszyn, OSP Żarnowiec, OSP Długie, OSP Podniebyle, OSP Męcinka, OSP Moderówka, OSP Potok, OSP Jaszczew. OSP Dobieszyn za pośrednictwem naszego portalu chce złożyć serdeczne podziękowania wicedyrektorowi MZS nr 2 Mariuszowi Świeradowi za wypożyczenie fantomu. 

mm
fot. Adam Hejnar

Media

{YouTube}https://www.youtube.com/watch?v=x1bYhBnTvAQ&feature=youtu.be{/YouTube}

Galeria

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

LAKAR right

medycyna estet

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

OSP NA ALARM

Wasze komentarze