II szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla MDP z gminy Jedlicze

fot. Adam Hejnar fot. Adam Hejnar

100. młodych druhów zostało przeszkolonych z zakresu podstawowej pierwszej pomocy. To już drugi raz kiedy młodzi strażacy z gminy Jedlicze mogli uczestniczyć w ćwiczeniach medycznych zorganizowanych specjalnie dla nich.

Sala Domu Ludowego w Dobieszynie w sobotnie południe, 24 stycznia wypełniła się po brzegi druhami z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z gminy Jedlicze, którzy chcieli dowiedzieć się jak uratować ludzkie życie. Tematem tegorocznego szkolenia było zadławienie u noworodka, dziecka oraz osoby dorosłej. Dodatkowo dowiedzieli się dlaczego tak ważne jest noszenie odblasków po zmroku. 

Pierwsza edycja szkolenia w ubiegłym roku zgromadziła aż 81 druhów, jednak w tym roku padł rekord, bo uczestniczyło w nim 100 młodzików. Czuwający na szkoleniu Zarząd Gminny ZOSP RP oraz organizatorzy OSP Dobieszyn i Komisja do Spraw Młodzieży i Sportu mogą czuć się w pełni usatysfakcjonowani nowo wyszkolonym narybkiem. Można też śmiało napisać, że zwiększyło się bezpieczeństwo mieszkańców gminy Jedlicze. 

W sumie w szkoleniu uczestniczyły Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z OSP Dobieszyn, OSP Żarnowiec, OSP Długie, OSP Podniebyle, OSP Męcinka, OSP Moderówka, OSP Potok, OSP Jaszczew. OSP Dobieszyn za pośrednictwem naszego portalu chce złożyć serdeczne podziękowania wicedyrektorowi MZS nr 2 Mariuszowi Świeradowi za wypożyczenie fantomu. 

mm
fot. Adam Hejnar

Media

{YouTube}https://www.youtube.com/watch?v=x1bYhBnTvAQ&feature=youtu.be{/YouTube}

Galeria

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

 

Polecamy

uroczysko

SZUKASZ PRACY

ratujemy dajemy 2018

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

Wasze komentarze