Dwa wypadki na DK19 w Iskrzyni i Rogach

fot. Mateusz Grzybała fot. Mateusz Grzybała

Zmiana aury niekorzystnie wpływa na bezpieczeństwo drogowe. Przekonali się o tym kierowcy biorący udział w dwóch zdarzeniach drogowych na DK19 najpierw rano w Iskrzyni, a później w Rogach. Na drogach naszego powiatu panują trudne warunki atmosferyczne, od kilku godzin nieprzerwanie pada deszcz. 

Do pierwszego zdarzenia doszło w Iskrzyni, tradycyjnie na zakręcie w okolicach sklepu mleczarskiego około godziny 7:30. Na śliskiej nawierzchni naczepa samochodu ciężarowego jadącego od strony Miejsca Piastowego, przesunęła się na przeciwny pas ruchu, spychając do rowu samochód osobowy marki audi i zahaczając kolejny pojazd.

W wyniku zderzenia kierowca audi trafił do szpitala. Ruch drogowy przez około godzinę był utrudniony.

Natomiast do drugiego zdarzenia doszło w Rogach około godziny 10:00, również na DK19. Na prostym odcinku drogi doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Jeden z nich zablokował drogę, drugi stoczył się do rowu.

Na miejsce przybyły służby ratunkowe, które zabezpieczyły miejsce zdarzenia. Ratownicy medyczni przebadali część uczestników, jednak żadna z tych osób nie pojechała do szpitala. Ruch pojazdów na tym odcinku DK19 był chwilowo zablokowany, później odbywał się wahadłowo. 

red.
fot. Szczepan Szałankiewicz, Mateusz Klara, Mateusz Grzybała