Krościenko Wyżne: Dramatyczny wypadek - BMW uderzyło w dom

fot. Adrian Socha - Krosno112.pl fot. Adrian Socha - Krosno112.pl

Trzy osoby w stanie ciężkim zostały przewiezione do szpitala, po tym jak ich samochód uderzył w dom. Zdarzenie miało miejsce w niedzielny poranek w Krościenku Wyżnym na ulicy Północnej. Niestety pomimo walki podjętej przez lekarzy i ratowników medycznych, kierowca zmarł w szpitalu.

Około godziny 06:00 w Krościenku Wyżnym na ulicy Północnej doszło do dramatycznego wypadku samochodu marki BMW, którym podróżowało trzy młode osoby. Policjanci z KMP Krosno wyjaśniają, co było przyczyną wypadku.

BMW jadąc od strony ulicy Mostowej zjechało na pobocze, gdzie uderzyło w betonowy przepust. Samochód wzbił się w powietrze i uderzył w bok domu, uszkadzając przy tym ogrodzenie. Ostatecznie pojazd zatrzymał się na środku drogi. Po zniszczeniach samochodu, domu i ogrodzenia widać, że kierujący samochodem jechał z nadmierną prędkością.

W pojeździe została zakleszczona pasażerka pojazdu, natomiast kierowca i druga pasażerka wypadli z pojazdu. 

Po dotarciu na miejsce służb ratunkowych przystąpiono do wycinania poszkodowanej kobiety z wraku samochodu oraz udzielaniu pomocy medycznej dwóm pozostałym, ciężko rannym osobom. 

Przed przybyciem służb, pomocy udzielali im mieszkańcy uszkodzonego domu, którzy również wezwali pomoc. Właściciel domu jest strażakiem w miejscowej jednostce i to on jako pierwszy udzielił pomocy. Jak mówi, gdyby kilka metrów dalej samochód uderzyłby w dom, mógłoby to się skończyć jeszcze tragiczniej - w pokoju od ulicy spało dziecko. 

Stan dwóch osób był krytyczny. Kierowca na miejscu wypadku był resuscytowany - stracił dużo krwi, miał odciętą nogę. Niestety w szpitalu zmarł. 

W pobliżu wraku znaleziono butelki po alkoholu, jednak na miejscu zdarzenia ciężko było ustalić, czy poszkodowane osoby były pod wpływem alkoholu. 

Na miejscu działały trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego SPPR Krosno, sekcja ratownictwa technicznego z JRG Krosno, zastęp z OSP Krościenko Wyżne oraz patrole policji z KMP Krosno. 

Zdjęcia i opis powinny być dla niektórych przestrogą. Brawura i lekkomyślność dała dramatyczny efekt. 

red. | fot. Adrian Socha - Krosno112.pl

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

49 komentarzy

  • ciekawa

    napisane przez ciekawa

    piątek, 03 czerwiec 2016 11:55

    Ktoś wie jak zdrowie dziewczyn?

  • pirania

    napisane przez pirania

    niedziela, 15 maj 2016 13:03

    Szkoda że wystarczyłoby nie pić alko zanim się wsiądzie do pojazdu...

  • kkk

    napisane przez kkk

    piątek, 25 marzec 2016 11:54

    koleznaka: no smutne niektore komentarze, dobry chlopak i za szybko odszedl ale watpie ze to prowadzil ktos inny niz chlopak. rzeczy dziewczyny (torebka czerwona) sa nadal po stronie pasazera. czyli najprawdopodobniej obok siedziala dziewczyna. napewno nie dal bym dziewczynie po imprezie prowadzic samochodu z predkoscia przekraczajaca 150 km. bo powiedzmy sobie szczerze, zeby zrobic taka sile uderzenia musi byc bardzo duza predkosc (moim zdaniem minimalnie 150 km) nie znalem ale slyszalem ze dobry chlopak, na auto zapracowal sobie sam... ale jesli okaze sie ze byl pod wplywem alkoholu to niestety nie ma zadnego usprawiedliwienia dla niego... mogl pozabijac wiecej niewinnych osob. powinno to byc podane do publicznej wiadomosci jako przestroga wraz pelna informacja na temat okolicznosci tej tragedii. [*]

  • Painkiller

    napisane przez Painkiller

    piątek, 25 marzec 2016 07:50

    Czytam te komentarze i czytam i w kółko że to rodzice mu kupili, że powinni zasypać rowy, powycinać drzewa. pewnie jeszcze drogi poszerzyć, najlepiej żeby zakrętów łuków nie było.
    A tak dla sprostowania : To nie rowy, nie drzewa i nie samochody zabijają ludzi lecz sam człowiek który prowadzi pojazd popełniający łańcuch błędów i dzieje się to, co się dzieje. Więc skończcie te bezsensowne komentarze i zauważcie że chłopak miał rodzinę miał znajomych, i zapewne przykro im czytać te wypociny super "zajedwabistych kierowców " założę się, że nie ma tutaj człowieka który nie przekraczał prędkości w swoim życiu, "doświadczonych" pewnych siebie kierowców piszących o wycince drzew, rowach, ogrodzeniach itd. Nie ważne czym jechał czy to bmw, honda, audi,volvo, czym by nie jechał ważne że stało się to co się stało, mogły zawieść hamulce, mogło stać się cokolwiek, brak doświadczenia też się do tego w głównej mierze przyczynił, więc nie oceniajcie innych . Prawda jest taka, że jak ktoś jedzie przepisowo to osoba jadąca za nim klnie, trąbi, wyprzedza, no cóż żyjemy tylko w Polsce takie są realia wiec... zastanówcie się drodzy kierowcy i forumowicze nad treścia pisanych komentarzy i nad ich sensem.

  • antybmw

    napisane przez antybmw

    piątek, 25 marzec 2016 01:18

    co najbardziej sie psuje w bmw ...........? MÓZG KIEROWCY!!!

  • kolezanka

    napisane przez kolezanka

    środa, 23 marzec 2016 21:52

    Znalam chlopaka, znam ranne dziewczyny. Czytam, czytam i sama nie wiem co macie w glowach, ze tak obrazacie chlopaka ktory nie zyje a bylo przed nim cale zycie...gdyby zyl, gdyby mogl serce by oddal za innych a teraz gdyby przezyl serce by mu peklo ze ludzie go tak oceniaja. A zastanowiliscie sie dlaczego jego cialo bylo po odwrotnej stronied niz powinno gdyby prowadzil pojazd. I fakt, faktem! Na samochod zapracowal sam! Ale to nie wazne...onjuz dzisiaj spoczywa w pokoju...

  • Joasia

    napisane przez Joasia

    wtorek, 22 marzec 2016 07:32

    Czasu nie cofniemy .
    Dla rodziców wyrazy współczucia a dla wszystkich przestroga .
    Różnie się czasami może złożyć dlatego PAMIĘTAJMY że JAZDA SAMOCHODEM to BARDZO ODPOWIEDZIALNA SPRAWA !!! podczas której ryzykujemy narażając życie - zdrowie nasze i innych .

  • wojtek

    napisane przez wojtek

    poniedziałek, 21 marzec 2016 08:50

    nie rozumiem czego tu sie broni ? jego głupoty ? czy jakby potrącił wtedy kogoś spacerującego na chodniku to też by było wszystko ok ? że nie ma co go oceniać ? pedal gazu mu sie sam nie wcisnal... jak by nie zabil kogos dzis, zabilby jutro lub pojutrze, kwestia czasu, tak to odebral sobie tylko zycie, i cale szczescie ze nikt nie zginal wiecej z jego glupoty

  • aabeen

    napisane przez aabeen

    poniedziałek, 21 marzec 2016 06:29

    Ojcu i matce współczuć a innym rodzicom zdjęcia pokazywać ku przestrodze zanim kupią swoim 20 letnim latoroślom taką wypasioną w konie furę.

  • FOKUS_15

    napisane przez FOKUS_15

    niedziela, 20 marzec 2016 22:57

    Postawcie znicz [*]

baner 2

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

WYDARZENIA NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

R  E  K  L  A  M  A

 
R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

oliwka plakat totp

gzb2017

FACEBOOK

 

INSTAGRAM