.

Pracowity początek sierpnia dla strażaków z gminy Rymanów

fot. OSP KSRG Rymanów fot. OSP KSRG Rymanów

Kilka wypadków i pożarów na ich terenie. W gminie Rymanów syreny wyją niemal codziennie.

Tydzień temu (1.08) około godziny 12:15 do SKKM PSP (Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej) w Krośnie, wpłynęło zgłoszenie o kolizji drogowej samochodu osobowego z ciężarowym na DK28 w Sieniawie. Do zdarzenia wyjechał jeden zastęp z OSP KSRG w Rymanowie.


Działania strażaków polegały na udzieleniu pierwszej pomocy sześcioletniemu dziecku oraz zabezpieczeniu pojazdów i miejsca zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca Mitsubishi uderzył w tył samochodu ciężarowego.


Ruch na DK28 był utrudniony a ze względu na okres wakacyjny i okoliczne walory turystyczne, tworzyły się korki. Na miejscu pracowali strażacy z OSP KSRG Rymanów (Renault Master), zespół ratownictwa medycznego (S), oraz patrol policji.

W piątek (5.08) we Wróbliku Szlacheckim po godzinie 20 doszło do pożaru pola pszenicy. Do zdarzenia wyjechały zastępy z OSP KSRG Posada Dolna, OSP Wróblik Szlachecki i OSP Wróblik Królewski.

W sobotę (6.08) strażacy z OSP KSRG Rymanów po raz kolejny zostali zadysponowani do wypadku drogowego. Około godziny 22:10 strażacy alarmowo wyjechali dwoma zastępami - Jelczem i Renault Masterem. Ze zgłoszenia wynikało, że w Nowej Wsi zderzyły się dwa samochody osobowe.


Na miejscu jako pierwsza pojawiła się załoga pogotowia ratunkowego, która udzieliła pomocy osobie poszkodowanej. Strażacy odpięli akumulatory w pojazdach i zabezpieczyli miejsce zdarzenia, aby nikomu więcej nic się nie stało. Oprócz strażaków i zespołu ratownictwa medycznego, na miejscu pracowali policjanci, którzy ustalą dokładnie przyczyny wypadku.
Pamiętaj! Jeśli najedziesz na wypadek, to najważniejsze o co powinieneś zadbać to o własne bezpieczeństwo. Dobry ratownik to żywy ratownik.

Wczoraj (08.08) około godziny 14:00 w Rymanowie znowu zawyła syrena. Tym razem na ul. Bartoszów paliła się sucha trawa. Do pożaru wyjechał Jelcz i Renault z OSP KSRG Rymanów. Dzięki podaniu dwóch prądów wody, pożar udało się szybko opanować.


Tego samego dnia, kilka minut przed godziną 18:00 z DK28 w Klimkówce było widać duże kłęby dymu. Ze zgłoszenia wynikało, że pali się sucha trawa na ul. Kasztanowej i zagrożone są okoliczne budynki. Jako pierwsi do pożaru wyjechali strażacy z miejscowej jednostki.

Oprócz nich zadysponowano strażaków z Posady Dolnej i Rymanowa. Po przyjeździe okazało się, że źródłem pożaru jest dzikie wysypisko, które szybko udało się zgasić.

Do kolejnego pożaru wyjechali dzisiaj, kilkanaście minut po północy strażacy z OSP KSRG Posada Dolna. W Rymanowie przy ul. Kolejowej paliła się sucha trawa.

red. | fot. OSP KSRG Rymanów, OSP KSRG Posada Dolna

 

Partnerzy portalu: