Żarnowiec: Dramat na zakręcie. Ford wpadł w BMW

fot. Przemysław Len fot. Przemysław Len

Cztery osoby trafiły do szpitala, w tym dwie w stanie poważnym po nocnym wypadku samochodowym BMW i Forda w miejscowości Żarnowiec. Strażacy musieli uwolnić kierowcę Forda za pomocą narzędzi hydraulicznych.

Do dramatycznego wypadku doszło w Żarnowcu (gm. Jedlicze) kilka minut po północy w niedzielę (28.08). 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Fordem wychodząc z łuku drogi wjechał pod jadące z naprzeciwka BMW. Wypadek miał miejsce obok Muzeum Marii Konopnickiej. 

W Fordzie prócz kierowcy jechała pasażerka. Natomiast samochodem marki BMW podróżowało pięć osób. Na miejscu wypadku pierwsi pojawili się ratownicy medyczni z podstacji w Jedliczu. 

Najciężej poszkodowane zostały dwie osoby z Forda. Kierowcę strażacy musieli uwalniać z wraku samochodu za pomocą sprzętu ratownictwa technicznego. 

Natomiast dwie osoby z BMW zostały lekko ranne. Wszyscy poszkodowani trafili do szpitala. 

W akcji ratunkowej uczestniczyły dwa specjalistyczne i dwa podstawowe Zespoły Ratownictwa Medycznego, sekcja ratownictwa technicznego z JRG Krosno oraz patrole policji z Komisariatu Policji w Jedliczu oraz Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny wypadku.

Droga relacji Jedlicze - Żarnowiec - Zręcin na czas prowadzonych działań ratunkowych oraz działań wyjaśniających wypadek była zablokowana.

red. | fot. Krosno112.pl / Przemysław Len