RYMANÓW: Dwa zdarzenia na ulicy Sanockiej

fot. OSP KSRG Posada Dolna fot. OSP KSRG Posada Dolna

 W czwartkowy wieczór (10.11) oraz w sobotni ranek (12.11) doszło do dwóch zdarzeń drogowych na drodze krajowej 28 w Rymanowie (tak zwana Gniewoszówka). Interweniowały służby ratunkowe.

Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór 10 listopada, po godzinie 19:30 na ulicy Sanockiej w ciągu drogi krajowej 28. Kierujący samochodem osobowym nie zachował szczególnej ostrożności, wpadł w poślizg i uderzył w barierę drogową. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych. Miejsce zdarzenia zebezpieczyli strażacy z OSP KSRG Rymanów odpięli akumulator oraz kierowali ruchem. W działaniach brał udział również patrol Policji. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Do drugiego zdarzenia doszło w sobotni poranek (12.11) po godzinie 9:30 również na ulicy Sanockiej. Kierująca Renault Clio jadąc od strony Sanoka straciła panowanie nad pojazdem i dachując zakończyła jazdę na pobliskiej łące. Jedna trafiła do szpitala z obrażeniami ciała. Do działań ratunkowych skierowano Zespół Ratownictwa Medycznego z Rymanowa, strażaków z JRG Krosno, OSP KSRG Posada Dolna, OSP KSRG Rymanów oraz policjantów, którzy wyjaśniali dokładne przyczyny zdarzenia. Ruch odbywał się wahadłowo.

W tym roku to 14 zdarzenie w tym miejscu przy którym interweniujemy - mówią strażacy z Rymanowa i Posady Dolnej i dodają - Kilka lat temu w tym samym miejscu doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęło dwóch młodych chłopaków.

red. | fot. OSP Posada Dolna