IWONICZ: Wypadek na DK28. Sprawca z BMW pijany?

fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl

W wyniku zderzenia trzech pojazdów na drodze krajowej nr 28 w Iwoniczu poszkodowana została jedna osoba. Prawdopodobnie sprawca był pod wpływem alkoholu.

W poniedziałkowy wieczór (20.02.2017) około godziny 17:50 służby ratunkowe zostały powiadomione o zderzeniu 3 pojazdów na drodze krajowej nr 28 w Iwoniczu.

Kierujący samochodem marki BMW nie zachował należytej ostrożności i najechał na prawidłowo poruszający się przed nim pojazd marki Ford, a ten z kolei uderzył w tył Volkswagena. Było to klasyczne najechanie na tył pojazdu.

Pierwsi na miejsce zdarzenia przyjechali ratownicy medyczni, którzy udzielili pomocy pasażerce Volkswagena, która ostatecznie została przetransportowana do szpitala w Krośnie.

Sprawca z BMW chciał oddalić się z miejsca zdarzenia, jednak jeden z poszkodowanych kierowców zatrzymał go do czasu przyjazdu policjantów. Kierowca BMW od którego wyczuwalna była woń alkoholu nie poddał się badaniu alkomatem, został przewieziony na badanie krwi. 

Działania ratownicze prowadzili także strażacy z OSP KSRG Iwonicz oraz sekcja ratownictwa technicznego z JRG Krosno. Na miejsce zdarzenia przybyli policjanci WRD z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie oraz z posterunku w Iwoniczu-Zdroju. Na czas prowadzonych działań ruch na tym odcinku drogi był wahadłowy.

red. | fot. Radosław Sowiński, Krzysztof Kozioł - Krosno112.pl