Weekendowa seria zdarzeń drogowych w Krośnie i okolicy

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Miniony weekend (7-8.10) pełen był zdarzeń drogowych na ulicach Krosna i okolicznych miejscowości.Do większości z nich doszło w godzinach wieczornych lub nocnych. Poniżej podsumowanie weekendu na drogach.

W sobotę (7 października) przed godziną 3, policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzonej infrastrukturze drogowej na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Lewakowskiego w Krośnie. Jak wstępnie ustalili policjanci, 24-letni obcokrajowiec kierujący seatem zjechał na pobocze drogi i oddalił się z miejsca zdarzenia. W chwili zatrzymania 24-latka badanie stanu trzeźwości wykazało, około 1 promila alkoholu w jego organizmie - informuje Klaudyna Konarzewska z Policji w Krośnie. Dzień później mężczyzna został przesłuchany. Policjanci postawili mu zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu marki seat oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. 24-latek przyznał się do zarzutów - dodaje Konarzewska. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

W sobotę (7.10), po godzinie 19 na DK 28 w Miejscu Piastowym doszło do kolizji z udziałem 3 pojazdów.

Jak wstępnie ustalono kierująca citroenem xsara, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na DK 28, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki citoen xsara picasso, jadącemu DK 28 w kierunku Krosna. Kierujący citoenem xsara picasso by uniknąć zderzenia, wykonał gwałtowny manewr skrętu w lewo, zjechał na przeciwległy pas ruchu, w wyniku czego zderzył się w prawidłowo jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem marki volkswagen - informuje krośnieńska Policja.

Do szpitala zostali przewiezieni: kierujący citoenem xsara Picasso i pasażerka volkswagena. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący pojazdami byli trzeźwi. Postępowanie prowadzi Zespół ds. Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. O tym zdarzeniu informowaliśmy również TUTAJ.

Również w sobotę (7.10), po godzinie 19 policjanci zostali skierowani na ul.Chopina w Krośnie, gdzie według zgłoszenia nietrzeźwa kobieta wjechała do rowu i jest poszkodowana. Kobietę zauważyli przypadkowo przejeżdżający kierowcy, którzy uznali, że jest ofiarą wypadku, gdyż obok stał dziwnie zaparkowany samochód.

Wezwali pomoc i udzielili rannej kobiecie pierwszej pomocy. Jak ustalono, nie doszło do wypadku a piesza przewróciła się idąc chodnikiem. Policjanci udokumentowali interwencję. Optymistycznym jest jednak sam fakt reakcji postronnych osób. O zdarzeniu informowaliśmy również TUTAJ.

W niedzielę (8.10), przed godziną 3 w Krośnie doszło do zdarzenia drogowego, w którym ranny został kierujący fiatem.

Jak wstępnie ustalono kierujący samochodem osobowym marki fiat na łuku drogi ulic Krakowska w kierunku ul. Piłsudskiego stracił panowanie nad pojazdem. Jadąc na wprost doprowadził do zderzenia z drzewem. Kierujący fiatem 36-latek został przewieziony do szpitala, przed przyjazdem policji na miejsce zdarzenia. Mężczyźnie została pobrana krew do analizy na stan trzeźwości - informuje KMP Krosno. Postępowanie prowadzi Komenda Miejska Policji w Krośnie. O zdarzeniu informowaliśmy TUTAJ.

W niedzielę (8.10), przed godziną 18 na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej, Grabiny i Betleja w Jedliczu doszło do kolizji.

Jak wstępnie ustalono kierujący peugeotem, nie zatrzymał się przed znakiem „Stop", nie upewnił się czy może bezpiecznie wjechać na skrzyżowanie, a następnie zderzył się z prawidłowo poruszającym się ul. Armii Krajowej w kierunku Jaszczwi pojazdem marki volkswagen. 41-latek kierujący peugeotem stracił panowanie nad pojazdem, uszkodził znak B-20 przy ul.Grabiny i wjechał do przydrożnego rowu - informuje Policja. Do szpitala została przewieziona 49-latka kierująca volkswagenem. Policjanci potwierdzili trzeźwość kierujących. Postępowanie prowadzi Komisariat Policji Jedliczu.

red., KMP Krosno

fot. KMP Krosno, Krosno112.pl