.

IWONICZ: Dachowanie na DK28. Jedna osoba zginęła

fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl

Do tragicznego w skutkach wypadku samochodowego doszło około godziny 1:30 na DK28 w Iwoniczu (gm. Iwonicz-Zdrój). Trzech młodych mężczyzn podróżowało Audi A4, niestety jeden z nich zginął na miejscu.

We wtorek (17.10) około godziny 1:30 doszło do tragicznego w skutkach dachowania pojazdu marki Audi A4 na drodze krajowej 28 w miejscowości Iwonicz (gm. Iwonicz-Zdrój). 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem jadąc od strony Rymanowa stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w betonowy mostek. Pojazd kilkukrotnie dachował, by ostatecznie zatrzymać się kilkadziesiąt metrów za skrzyżowaniem na Iwonicz-Zdrój, poza główną jezdnią.

Niestety jeden z podróżujących samochodem zginął na miejscu. Natomiast dwóch pozostałych potrzebowało hospitalizacji. Wszyscy mężczyźni byli w wieku pomiędzy 19, a 21 lat.

Do działań ratunkowych skierowano trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego (st. Krosno, podst. Miejsce Piastowe i podst. Rymanów) oraz dwa zastępy JRG Krosno. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci oraz technik kryminalistyki KMP Krosno.

Kierowcy podróżujący DK28 przez Iwonicz musieli liczyć się z utrudnieniami, droga była zablokowana. 

red. fot. Radosław Sowiński