ŁĘŻANY: Zderzenie ciężarówki z osobówką na DK19

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Do poważnego w skutkach wypadku drogowego doszło w sobotę (28.10) tuż przed godziną 6. na drodze krajowej 19 w Łężanach (gm. Miejsce Piastowe). Jeden z kierowców został przewieziony do szpitala.

Służby ratunkowe zostały poinformowane o zdarzeniu około godziny 5:45. Na DK19 w Łężanach doszło do czołowo-bocznego zderzenia ciężarowej Scanii i osobowej Mazdy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mazdą jadąc od strony Barwinka zjechał na przeciwny pas, wprost na jadącą ciężarówkę. 

Kierujący samochodem ciężarowym próbował jeszcze uniknąć zderzenia, jednak stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Oba pojazdy znalazły się poza jezdnią.

Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia musieli odciąć przewód paliwowy i przepompować olej napędowy z ciężarówki. Zabezpieczyli również zaporami sorpcyjnymi ciek wodny. 

Kierujący mazdą został zaopatrzony medycznie na miejscu przez zespół ratownictwa medycznego, a następnie przetransportowany do krośnieńskiego szpitala. Kierowca scanii pozostał na miejscu, był trzeźwy. 

W miejscu wypadku jezdnia była śliska, możliwe, że jeszcze przed wypadkiem zalegała na niej substancja ropopochodna. Droga DK19 może być zablokowana na czas wyciągania ciężarówki i osobówki z rowu.

Na miejscu działały służby: ZRM SPPR Krosno, JRG Krosno (GBAPrRt, GBARt, SLRchem, SLKw), KMP Krosno. Policjanci wyjaśniają szczegółowe przyczyny zdarzenia.

red. fot. Krosno112.pl