ŁĘŻANY: Zderzenie ciężarówki z osobówką na DK19

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Do poważnego w skutkach wypadku drogowego doszło w sobotę (28.10) tuż przed godziną 6. na drodze krajowej 19 w Łężanach (gm. Miejsce Piastowe). Jeden z kierowców został przewieziony do szpitala.

Służby ratunkowe zostały poinformowane o zdarzeniu około godziny 5:45. Na DK19 w Łężanach doszło do czołowo-bocznego zderzenia ciężarowej Scanii i osobowej Mazdy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mazdą jadąc od strony Barwinka zjechał na przeciwny pas, wprost na jadącą ciężarówkę. 

Kierujący samochodem ciężarowym próbował jeszcze uniknąć zderzenia, jednak stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Oba pojazdy znalazły się poza jezdnią.

Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia musieli odciąć przewód paliwowy i przepompować olej napędowy z ciężarówki. Zabezpieczyli również zaporami sorpcyjnymi ciek wodny. 

Kierujący mazdą został zaopatrzony medycznie na miejscu przez zespół ratownictwa medycznego, a następnie przetransportowany do krośnieńskiego szpitala. Kierowca scanii pozostał na miejscu, był trzeźwy. 

W miejscu wypadku jezdnia była śliska, możliwe, że jeszcze przed wypadkiem zalegała na niej substancja ropopochodna. Droga DK19 może być zablokowana na czas wyciągania ciężarówki i osobówki z rowu.

Na miejscu działały służby: ZRM SPPR Krosno, JRG Krosno (GBAPrRt, GBARt, SLRchem, SLKw), KMP Krosno. Policjanci wyjaśniają szczegółowe przyczyny zdarzenia.

red. fot. Krosno112.pl

 

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

2 komentarzy

 • Gibalski

  napisane przez Gibalski

  sobota, 28 październik 2017 16:09

  Gdyby jechał tą Mazdą tyle ile trzeba nie byłoby kolizji.

 • Mati

  napisane przez Mati

  sobota, 28 październik 2017 11:08

  Śmieszy mnie zarządzanie siłami i środkami przez dyspozytora KM PSP. Poważny wypadek w Łężanach i jedzie tylko PSP Krosno, a w Daliowej małe autko w rowie i jedzie OSP z czterech jednostek i do tego PSP Krosno. Niestety to nie jest tylko jeden przypadek.
  Żal ...

 

Polecamy

uroczysko

SZUKASZ PRACY

ratujemy dajemy 2018

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

Wasze komentarze