DUKLA: Potrącenie pieszego na ul. Trakt Węgierski

fot. Czytelnik fot. Czytelnik

Do potrącenia pieszego doszło na krajowej 19 w Dukli na ul. Trakt Węgierski, w środę (3.01) około godziny 9. Ranny mężczyzna trafił do szpitala.

Na przejściu dla pieszych w Dukli (tuż przy kościele) doszło do potrącenia mężczyzny przez kierowcę samochodu Citroen.

Akurat przy zdarzeniu przejeżdżali ratownicy medyczni karetką transportową krośnieńskiego szpitala, którzy przewozili pacjenta. Natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej i wezwali również systemowy Zespół Ratownictwa Medycznego. Do pomocy ruszył również strażak OSP KSRG Dukla, który przejeżdżał obok wypadku. 

Po chwili na miejscu pojawili się policjanci z KP Dukla oraz najbliższy wolny specjalistyczny Zespół Ratownictwa Medycznego z Miejsca Piastowego (załoga z Dukli była w tym czasie poza podstacją). Rannego m.in. w głowę mężczyznę przetransportowano do szpitala.

Ruch pojazdów na DK19 jest częściowo utrudniony i odbywa się wahadłowo. Policjanci z KP Dukla oraz WRD KMP Krosno prowadzą czynności wyjaśniające dokładne przyczyny zdarzenia. Wiadomo, że na jezdni nie było namalowanych pasów, jedynie o przejściu informował pionowy znak.

red. fot. Czytelnik

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

2 komentarzy

 • Gibalski

  napisane przez Gibalski

  czwartek, 04 styczeń 2018 21:22

  Za taki wypadek oprócz kierowcy powinny być ukarane osoby, które w gminie są odpowiedzialne za malowanie znaków poziomych. To są zwykłe kpiny, żeby gmina żałowała 150 złotych na puszkę białej farby. Widać że u nas nadal panuje bylejakość.

 • Robert

  napisane przez Robert

  środa, 03 styczeń 2018 19:48

  Potrącenie pieszego "na pasach", a pasy nie namalowane... to jak w końcu? Przejście jest znacznie wcześniej, przed zjazdem na teren kościelny!