.

ROGI: Dwie ofiary śmiertelne dramatycznego wypadku

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

21-latka i 45-letni mężczyzna to ofiary śmiertelne dramatycznego wypadku do którego doszło w nocy, w Rogach (gm. Miejsce Piastowe). Droga krajowa nr 19 została zablokowana na kilka godzin.

Służby ratunkowe zostały powiadomione o zderzeniu dwóch samochodów około godziny 1:10 w nocy z piątku na sobotę (5/6.10) na DK19 w Rogach (gm. Miejsce Piastowe). 

Kierujący dostawczym Mercedesem Sprinterem jadąc z dużą prędkością w kierunku Miejsca Piastowego, z niewiadomych przyczyn zjechał na zatoczkę autobusową i uderzył z impetem w zaparkowanego tam Fiata Cinquecento, w którym przebywały trzy osoby: 21-letnia kierująca, jej 26-letni brat oraz 45-letni mężczyzna.

Siła uderzenia była tak duża, że Fiat znalazł się około kilkadziesiąt metrów od miejsca uderzenia, a samochód dostawczy zatrzymał się dopiero za kolejnymi 100 metrami. Części obu pojazdów rozrzucone były na obszesze kilkuset metrów kwadratowych.

W wyniku uderzenia z pojazdu wypadł przez przednią szybę 26-latek, który nie był zapięty pasami - chwilę wcześniej przebywał na przystanku i dopiero wsiadł do pojazdu. Niestety kierująca Fiatem oraz pasażer z tylnego siedzenia zostali zakleszczeni w pojeździe. 

Po kilku minutach od zgłoszenia na miejscu zdarzenia pojawiły się jako pierwsze dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego SPPR Krosno. Medycy udzielili pomocy rannemu 26-latkowi, który znajdował się poza pojazdem, niestety stwierdzili brak funkcji życiowych u osób, które znajdowały się w pojeździe. Kierujący Mercedesem, 19-letni mieszkaniec Pustyn został lekko ranny. 26-latek został przewiezy do szpitala, natomiast sprawca zdarzenia został zatrzymany przez policję.

Również po kilku minutach od zgłoszenia na miejscu pojawili się strażacy z OSP KSRG Rogi, którzy przystąpili do udrożnienia dostępu do ciał ofiar za pomocą sprzętu hydraulicznego. Również przybyli na miejsce strażacy z JRG Krosno użyli sprzętu ratownictwa drogowego.

Na miejscu pracowali również policjanci WRD KMP Krosno, KMP Krosno, technik kryminalistyki oraz prokurator rejonowa, pod której nadzorem funkcjonariusze policji będą wyjaśniać dokładne okoliczności tragicznego wypadku. Wiadomo, że 19-letni kierowca Mercedesa wracał z Węgier i do przejechania zostały mu ostatnie kilometry. Osoby, które znajdowały się w samochodzie osobowym to mieszkańcy m.in. Łęk Dukielskich (gm. Dukla). 

W miejscu wypadku została również udzielona pomoc medyczna i wsparcie psychologiczne rodzinie ofiar. Droga krajowa nr 19 została zablokowana na kilka godzin. Na miejscu zdarzenia pracowali Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie oraz Naczelnik Wydziału Operacyjnego KM PSP w Krośnie.

W działaniach uczestniczyły służby:
- SPPR Krosno (2x ZRM Renault)
- JRG Krosno (GBAPrRt MAN, GBA Mercedes, SLOp Nissan)
- OSP KSRG Rogi (GBARt MAN)
- WRD KMP Krosno
- WP KMP Krosno
- KP Dukla
- technik kryminalistyki KMP Krosno
- Prokuratura Rejonowa w Krośnie
- Pomoc Drogowa

red. fot. Krosno112.pl

 

Partnerzy portalu: