.

Po tragedii w Rogach, 19-letni sprawca z dozorem policyjnym

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Trwa wyjaśnianie przyczyn sobotniego wypadku, do jakiego doszło w Rogach. Kierujący dostawczym mercedesem uderzył w fiata cinquecento, który stał w zatoce autobusowej. Dwie osoby zginęły na miejscu, jedna została ranna.

W sobotę po godz. 1 w nocy, służby ratownicze zostały powiadomione o wypadku, do jakiego doszło na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Rogi. Wstępnie ustalono, że kierujący dostawczym mercedesem 19-latek, jechał w kierunku Miejsca Piastowego. Z nieustalonych dotąd przyczyn, jego auto uderzyło w fiata cinquecento, który zatrzymał się w zatoce autobusowej. W samochodzie osobowym znajdowały się 3 osoby. Wskutek uderzenia, śmierć na miejscu poniosła 21-letnia kierująca i 45-letni pasażer. Drugi z pasażerów, 26-letni mężczyzna został ranny. Przebywa aktualnie w szpitalu, a jego stan jest stabilny.

Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Śledczy zabezpieczali ślady, gromadzili dowody, który pozwolą wyjaśnić okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Kierowca mercedesa został zatrzymany. Badanie potwierdziło, że 19-latek był trzeźwy, jednakże pobrano od niego krew do badań. W związku ze zdarzeniem młody kierowca został objęty policyjnym dozorem oraz zakazem opuszczania kraju.

red., KMP Krosno, fot. Krosno112.pl

 

Partnerzy portalu: