Wypadek przy wodospadzie w Komborni. Quadowcy pomogli w ewakuacji rannego

czwartek, 11 czerwiec 2020 14:59
fot. SPPR Krosno fot. SPPR Krosno

W czwartkowe popołudnie (11.06) przy wodospadzie "Trzy Wody" w Komborni (gm. Korczyna) doszło do nieszczęśliwego wypadku, w którym ucierpiał młody mężczyzna. Do akcji ruszyli ratownicy medyczni z Krosna, załoga Ratownik 10 z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR. Dzięki przejeżdżającym niedaleko quadowcom pomoc do rannego trafiła bardzo szybko.

R E K L A M A

Świadkowie zdarzenia zatrzymali przejeżdżających niedaleko quadowców, którzy pomogli w ewakuacji rannego mężczyzny z trudnodostępnego terenu. 

Na miejsce udali się pieszo ratownicy medyczni wraz ze sprzętem z naziemnego Zespołu Ratownictwa Medycznego SPPR Krosno.

Dzięki quadowcom udało się przewieźć rannego z urazem kończyny dolnej, do karetki. W międzyczasie odwołano zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz goprowców. Ranny mężczyzna został przetransportowany do szpitala. 

Ratownicy medyczni z Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie składają podziękowania quadowcom, którzy przyczynili się do sprawnej akcji ratunkowej. 

red.
fot. SPPR w Krośnie