RZESZÓW: Wypadek karetki z krośnieńskiego szpitala

piątek, 19 czerwiec 2020 09:33
zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne fot. Krosno112.pl

Cztery osoby (w tym ratownicy medyczni), zostały przewiezione do szpitala po tym jak około godziny 5:50 rano w Rzeszowie karetka z krośnieńskiego szpitala zderzyła się z peugeotem.

R E K L A M A

Do zdarzenia doszło w piątek (19.06) około godziny 5:50 na skrzyżowaniu ulic Podkarpackiej i Dąbrowskiego w Rzeszowie.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 24-letni kierowca uprzywilejowanej karetki pogotowia jechał aleją Powstańców Warszawy. Karetka miała włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Podczas wjazdu na skrzyżowanie, kierowca karetki miał czerwone światło

Kierowca karetki skręcił w lewo w ulicę Podkarpacką przy czerwonym świetle na skrzyżowaniu. To właśnie wtedy doszło do zderzenia karetki z peugeotem, którego 33-letni kierowca (mieszkaniec powiatu jasielskiego) jechał od ulicy Podkarpackiej w kierunku placu Śreniawitów. W wypadku ranne zostały 4 osoby.

Jak informuje KMP Rzeszów obaj kierowcy oraz dwaj mężczyźni: pasażerowie zostali przewiezieni do szpitali. Karetka nie przewoziła pacjenta, przewoziła krew.

- Szpital będzie działał w ograniczonym taborze samochodowym, to jednak nie zakłóci działań Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Ratownicy poddawani zostali badaniom diagnostycznym, a jeden z nich został już wypisany do domu. Nie ma zagrożenia życia i zdrowia naszych pracowników - mówi Piotr Czerwiński, dyrektor krośnieńskiego Szpitala. 

red.