Dwóch 21-latków rannych w wypadku na ul. Podwale. Motocykl spłonął

wtorek, 28 lipiec 2020 01:16
Dwóch 21-latków rannych w wypadku na ul. Podwale. Motocykl spłonął fot. Krosno112.pl

Do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na ulicy Podwale w Krośnie, tuż przed północą (27.07). Dwóch 21-latków zostało rannych, po tym jak kierujący nim stracił panowanie i uderzył w drogowy znak. Motocykl zaczął płonąć.

W poniedziałek przed godziną 23:50 na ulicy Podwale doszło do wypadku drogowego z udziałem motocykla, którym podróżowało dwóch 21-latków. 

Młodzi mężczyźni poruszali się od ulicy Tkackiej, m.in. z dużą prędkością wyprzedzali inne pojazdy. Kierujący pojazdem najechał na rondo u zbiegu ulicy Podwale i Paderewskiego i wtedy stracił panowanie nad motocyklem, który uderzył najpierw w znak drogowy, a następnie w słupki oddzielające jezdnię z chodnikiem. Obaj 21-latkowie sunęli po jezdni przez około kilkadziesiąt metrów. W tym czasie motocykl się zapalił. 

Najpierw pomocy udzielili świadkowie zdarzenia, powiadomili służby. 

Na miejscu działania ratunkowe prowadziły dwa zespoły ratownictwa medycznego SPPR Krosno, dwa zastępy strażaków z JRG Krosno, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji oraz technik kryminalistyki z KMP Krosno. 

Obaj ranni mężczyźni trafili do szpitala. Obrażenia nie zagrażają ich życiu.

Na czas działań ratunkowych oraz czynności wyjaśniających okoliczności zdarzenia odcinek ulicy Podwale był zamknięty.

Wiadomo, że obaj 21-latkowie nie mieli uprawnień do kierowania tym pojazdem. Świadkowie, którzy byli na miejscu zdarzenia mówili o brawurowej jeździe motocyklisty.  

red.
fot. Krosno112.pl