Lakiernia proszkowa
 

Z życia służb

W minionym 2016 roku Skoncentrowana Dyspozytornia Medyczna (SDM) w Krośnie odebrała 44 653 uzasadnione zgłoszenia z numerów alarmowych 999 oraz 112. Oczywiście wszystkich odebranych połączeń było znacznie więcej, statystyka nie obejmuje połączeń wykonanych bez zasadnej przyczyny, dla żartu lub nie wymagających interwencji Zespołów Ratownictwa Medycznego.

Policja podsumowała rok, jest bezpieczniej

piątek, 13 styczeń 2017 15:19

Spadła liczba wszystkich przestępstw, mniej jest kradzieży, włamań i pobić. Wysoka jest skuteczność w zwalczaniu przestępczości. Odnotowano też mniej wypadków na drogach. Takie wnioski padły podczas odprawy kadry kierowniczej podkarpackiej policji podsumowująca miniony, 2016 rok.

Gmina Jedlicze oraz słowackie miasto Svidník podpisały porozumienie w sprawie wspólnej realizacji mikroprojektu „Tradycje i teraźniejszość ochotniczych straży pożarnych w Gminie Jedlicze i w mieście Svidník. Projekt ma zostać sfinansowany w 85% ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Program Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020. Całkowita wartość to 114 730,71 EUR. Gmina Jedlicze jest partnerem wiodącym w realizacji tego zadania.

V Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie odbędą się w dniach 11 – 12 lutego 2017 na stoku Areny Narciarskiej Jaworki - Homole w Szczawnicy woj. Małopolskie.

Nowy sprzęt w OSP KSRG Posada Dolna

czwartek, 05 styczeń 2017 09:59

Od niedawna na wyposażeniu OSP KSRG Posada Dolna jest nowoczesna kamera termowizyjna FLIR K2. Jest ona bardzo przydatna podczas akcji ratowniczo-gaśniczych.

Znamy projekt nowego budynku OSP Iwonicz

piątek, 23 grudzień 2016 19:48

Prawdopodobnie już za niedługo strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Iwoniczu będą się cieszyć nową remizą. Znany jest już projekt architektoniczny budynku w którym prócz remizy mieścić się mają pomieszczenia ośrodka zdrowia oraz punkt stacjonowania karetki pogotowia wraz załogą.

W dniu 16.12.2016 r. w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie zostały ogłoszone wyniki Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Zapobiegajmy pożarom”.

Obsługa i użycie paralizatora to temat dwudniowego szkolenia w którym wzięli udział policjanci z Krosna. Zajęcia zostały przeprowadzone przez instruktorów taktyk i technik interwencji policyjnych z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie - sierż. sztab. Grzegorza Lisowskiego oraz asp. sztab. Adama Pasztyłę.

Strona 1 z 51