Z życia służb

RYMANÓW: Zawodowi strażacy strzelają najcelniej

sobota, 20 październik 2018 21:26

W dniu 20 października br. na strzelnicy w Rymanowie odbył się V Powiatowy Turniej Strzelecki OSP Powiatu Krośnieńskiego w którym wzięło 5 drużyn. Strażacy rywalizowali zarówno w klasyfikacji drużynowej jak i indywidualnej.

Mł. bryg. Krzysztof Marszałek objął dowództwo nad Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą w Krośnie, natomiast mł. bryg. Dariusz Gruszka został jego zastępcą. Dowódca JRG Krosno pozostaje nadal dowódcą Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego "KROSNO". 

Ostatni strażacki Żuk na terenie Gminy Chorkówka został wycofany z podziału bojowego końcem lata 2018 roku. To historyczna data dla strażackiej braci z piętnastu jednostek OSP działających na terenie gminy. Od 10 lat trwała sukcesywna wymiana zużytych lekkich pojazdów. Teraz przyszedł czas na wymianę średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Już od 20 lat lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki i pielęgniarze, kierowcy oraz pracownicy techniczni tworzą zgraną drużynę Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie. W związku z jubileuszem w środę 10 października zorganizowano uroczystość na którą przybyli pracownicy, samorządowcy oraz przedstawiciele służb i inni zaproszeni goście. Jednak historia krośnieńskiego Pogotowia Ratunkowego rozpoczyna się kilkadziesiąt lat wcześniej...

OSP BARWINEK: Trwa rozbudowa remizy

środa, 10 październik 2018 09:28

Niedawno strażacy z OSP Barwinek w Gminie Dukla pozyskali ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Jelcz. Samochód wzmocni potencjał ratowniczy jednostki. Jednak aby samochód mógł w pełni spełniać swoją rolę, potrzebna jest rozbudowa remizy, której podjęli się druhowie jednostki i mieszkańcy Barwinka.

Strażacy z Gminy Miejsce Piastowe w ostatnich dniach nie mogą narzekać na brak wydarzeń. W piątek do OSP Miejsce Piastowe zawitał nowy samochód Volvo, a już w niedzielę oficjalnie przyjęto do podziału bojowego OSP Targowiska dwa pojazdy: średni samochód ratowniczo-gaśniczy Mercedes oraz lekkiego Lublina.

Rozpoczyna się protest Inspekcji Transportu Drogowego

niedziela, 07 październik 2018 13:19

Oddadzą krew lub wezmą urlop na żądanie zamiast kontrolować kierowców ciężarówek. W poniedziałek, 8 października pracownicy krośnieńskiego oddziału Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego również przyłączą się do ogólnopolskiego protestu.

W piątek (6.10) do OSP Miejsce Piastowe dotarł nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Volvo. Zapraszamy na fotorelację Radka Sowińskiego. Zobaczcie również retransmisję powitania (kliknij). Niebawem zawitamy do jednostki OSP i dokładnie oglądniemy ich nowe "cacko".

Strona 1 z 92