Z życia służb

DOBIESZYN: Zawody Sportowo-Pożarnicze 2017

niedziela, 25 czerwiec 2017 18:45

W niedzielę (25.06) w Dobieszynie odbyły się Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Jedlicze i Miasta Krosna. W zawodach udział wzięło 25 drużyn seniorów, kobiet i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Przedstawiamy szczegółowe wyniki oraz fotorelację Adama Hejnara/krosno112.pl i Pawła Dudy/jedlicze.org

Hamowanie awaryjne z ominięciem przeszkody oraz wyprowadzanie pojazdu z poślizgu na mokrej nawierzchni to tylko niektóre elementy szkolenia zorganizowanego przez Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy dla policjantów krośnieńskiej drogówki. Oprócz certyfikatów funkcjonariusze zyskali cenne umiejętności, by jeszcze bardziej skutecznie walczyć z przestępcami na drodze.

W dniach 2-4 czerwca 2017 roku w Wieliczce odbył się 40. centralny finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczestnikami byli zwycięscy eliminacji wojewódzkich, po 2 osoby w każdej z trzech grup wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne. W sumie 96 osób z całego kraju. Jednym z dwóch reprezentantów szkół gimnazjalnych województwa podkarpackiego był Kamil Krauz, członek jednostki OSP Jabłonica Polska z powiatu brzozowskiego.

Ponad 70 strażaków ze wszystkich jednostek OSP z terenu gminy Dukla brało udział w sobotę (17.06) w ćwiczeniach w Nowej Wsi. Miejscowość jest położona tuż przy europejskim szlaku tranzytowym DK19, jednak z bardzo trudnym dojazdem dla większych samochodów w tym ciężkich strażackich wozów.

XI Łupkowskie Strzelby

czwartek, 15 czerwiec 2017 17:43

W dniach 13 – 14 czerwca 2017 roku, na strzelnicy Zakładu Karnego w Łupkowie odbyły się XI Międzynarodowe Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych Euroregionu „Karpaty” – ŁUPKOWSKIE STRZELBY 2017 . Funkcjonariusze formacji mundurowych z Polski, Słowacji, Ukrainy i Węgier już po raz jedenasty spotkali się w Bieszczadach by dowieść swoich umiejętności strzeleckich.

KROSNO: Zaostrzenie protestu ratowników medycznych

poniedziałek, 12 czerwiec 2017 20:11

Zaostrza się protest ratowników medycznych. Od poniedziałku 12 czerwca do każdego wezwania będą jechać na sygnałach świetlno-dźwiękowych. Ostrzejszy protest przełoży się na szybsze udzielenie pomocy pacjentom.

Kilkuset strażaków uczestniczyło w Zawodach Sportowo-Pożarniczych Gminy Chorkówka, które odbyły się w Kobylanach, w niedzielę 11 czerwca 2017r. Poniżej szczegółowe wyniki Zawodów oraz obszerna fotorelacja.

W sobotę 10 czerwca 2017r. kolejny raz zorganizowano manewry zgrywające jednostek OSP z terenu gminy Wojaszówka, na którym znajdują się duże połacie leśne. Właśnie dlatego strażacy zdecydowali się przeprowadzić symulowaną akcję gaśniczą pożaru terenu leśnego.

Strona 1 z 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

WYDARZENIA NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

baner fenix

R  E  K  L  A  M  A

 
R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

19244089 2002889299958426 1369936045 n

gmina chorkówka

gmina dukla

gmina iwonicz zdr

gmina jedlicze

gmina korczyna

miasto krosno

gmina krościenko

gmina miejsce piast

gmina rymanów

gmina wojaszówka

powiat krośnieński

ratujemy dajemy

FACEBOOK

 

INSTAGRAM