Z życia służb

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej prowadzi nabór do służby. W 2019 planuje przyjąć 120 nowych funkcjonariuszy. Po przeszkoleniu młodzi strażnicy graniczni zostaną skierowani do służby w placówkach SG w Lubaczowie, Korczowej oraz Medyce. 

Krośnieńska policjantka otrzymała powołanie do reprezentacji polskiej Policji, z którą wywalczyła I miejsce w międzynarodowym turnieju piłkarskim. W zawodach wzięło udział około 1400 mundurowych sportowców z kilkunastu krajów świata.

Początkiem marca br. rozpoczną się prace budowlane związane z inwestycją polegającą na modernizacji energetycznej budynku Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie.

Kolejne jednostki z powiatu krośnieńskiego rozpoczęły współpracę z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego. Są to: OSP Dobieszyn (gm. Jedlicze), OSP Iwla (gm. Dukla), OSP Tylawa (gm. Dukla) oraz OSP Głowienka (gm. Miejsce Piastowe).

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylanach od niedawna posiadają na swoim wyposażeniu sprzęt do ratownictwa technicznego. Zestaw Lukas będzie im pomagać w ratowaniu m.in. ofiar wypadków. 

Ratownicy medyczni z podstacji w Miejscu Piastowym skarżą się na kierowców, którzy parkując swoje samochody, blokują wyjazd dla karetki. Jak mówią medycy, problem pojawia się co najmniej 3 razy w tygodniu.

W ubiegłym tygodniu w krośnieńskiej jednostce zorganizowana została 5 edycja szkolenia z obsługi paralizatorów. Zajęcia zostały przeprowadzone przez krośnieńskiego policjanta mł. asp. Grzegorza Lisowskiego.

Krośnieńscy policjanci podsumowali swoją pracę w 2018 roku. W uroczystej odprawie uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie, samorządowcy oraz zaproszeni goście.
Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie odbyła się narada roczna podsumowująca pracę krośnieńskich policjantów w minionym roku. W odprawie uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Henryk Moskwa, kadra kierownicza jednostki, samorządowcy oraz przedstawiciele innych służb mundurowych.

Strona 1 z 100
 

Partnerzy portalu: