Z życia służb

Przez kilka lutowych wieczorów strażacy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego "KROSNO" ćwiczyli na wyciągu narciarskim KiczeraSki w Puławach (gm. Rymanów).

W ramach współpracy krośnieńskiej Policji i Straży Pożarnej, Policjanci i pracownicy cywilni komendy wzięli udział w zajęciach w ramach kampanii "Czad i ogień. Obudź czujność", które przeprowadził bryg. Mariusz Kozak.

Dzisiaj (22.02.17) mija dwa tygodnie od dużego pożaru w Męcince w którym spłonął m.in. budynek i samochód. Niestety strażacy z OSP Męcinka, którzy na miejsce pożaru przybiegli pierwsi, nadal mają wycofany pojazd z podziału bojowego.

We wrześniu ubiegłego roku w całym kraju została wprowadzona Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to interaktywne narzędzie, które pozwala każdemu nanoszenie na mapę zagrożeń a Policję zobowiązuje do ich weryfikowania.

To kolejny sportowy sukces Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie w tym sezonie. Podinsp. Robert Wróbel podczas sobotnich rozgrywek o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie wywalczył tytuł Mistrza Policji garnizonu podkarpackiego w tenisie stołowym.

W czwartek (16.02.17) na zamarzniętym Jeziorze Sieniawskim strażacy szkolili się z zakresu ratownictwa lodowego.

W dniach 11 – 12.02.2017 na stoku Areny Narciarskiej Jaworki - Homole w Szczawnicy odbyły się V Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Te jedyne w kraju mistrzostwa dla strażaków ochotników mają niespotykany nigdzie przebieg i formułę. W tym roku w zawodach wystartowali strażacy z OSP Targowiska oraz OSP Potok z naszego powiatu.

„Anioły Medycyny” to prestiżowe wyróżnienie, przyznawane przez pacjentów przedstawicielom środowisk lekarskich i farmaceutycznych. Organizatorem nagrody jest Fundacja Anioły Farmacji Anioły Medycyny. Nominowano do niej dwóch lekarzy z Krosna.

Strona 1 z 54