Z życia służb

Powiększa się tabor Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie. Ostatni nabytek to Renault Master w wersji long. To jeden z dwóch tego typu pojazdów w naszym województwie.

Wojewódzkie obchody Święta Policji odbyły się w siedzibie oddziału prewencji w podrzeszowskim Zaczerniu. Podczas uroczystego apelu wręczone zostały medale, odznaczenia i awanse.

Wędrując po pięknych polskich górach wiemy, że czuwają nad nami najlepsi ratownicy z GOPR i w razie niebezpieczeństwa możemy liczyć na ich interwencję. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że niemal 90% GOPR-owców to ochotnicy i pasjonaci, którzy w pomoc nam inwestują własny czas, a często sprzęt czy środki finansowe. W tym specyficznym roku ratownicy będą mieli jeszcze więcej pracy, zdecydowanie przecież wzrośnie liczba osób spędzających wakacje w Polsce. Dlatego BMW i GOPR startują z inicjatywą wsparcia ratowników ogólnopolską akcją crowdfundingową pod hasłem #jestemzgor. BMW zostało także stałym partnerem GOPR, przekazując Pogotowiu 12 samochodów, głównie hybrydowych BMW X5 z napędem na cztery koła xDrive.

W piątek wieczorem 24 lipca, strażacy z OSP Kombornia w gminie Korczyna powitali fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu VOLVO. Zabudowę pożarniczą wykonała w ekspresowym tempie firma BOCAR.

Ratownicy GOPR podczas wakacji dyżurują w siedzibie Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej w każdy weekend. Do dyspozycji mają quada i auto terenowe.

Była to już dziesiąta edycja akcji „Samorządowcy na Ratunek Życiu”. Tym razem mieszkańcy gminy oddawali krew w Wojaszówce. Niestety bez pikniku przy krwiobusie, ale na apel wójta odpowiedziało wiele osób chętnych do pomocy.

49 samochodów Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ma przekazać tym samorządom, w których była najwyższa frekwencja w II turze wyborów prezydenckich. Po jednym pojeździe trafi do każdego z byłych województw, w tym do dawnego krośnieńskiego.

Mijają dwa tygodnie od potężnej ulewy i zalania gospodarstw w gminie Korczyna. Mieszkańcy jednak do dziś borykają się z usuwaniem skutków powodzi. W ub. tygodniu pomogli im funkcjonariusze Służby Więziennej z Łupkowa i Moszczańca.