OSP Kombornia: Powitanie nowego wozu bojowego

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

W piątek (20.11) po godzinie 17. nad Kombornią rozszedł się dźwięk syreny alarmowej. Jednak tym razem dźwięk oznajmiał wesołą nowinę, bo od strony Korczyny nadjeżdżał w eskorcie strażackiego Stara nowy lekki wóz bojowy Opel Movano.

Po sześciu latach wspólnych działań Zarządu OSP Kombornia wraz z Gminą Korczyna, spełniło się marzenie druhów. Deszczowy wieczór w piątek nie stał na przeszkodzie aby przywitać nowy pojazd w remizie.

Opel Movano przyjechał do remizy w eskorcie naszego Stara. Nasze wozy wjechały pod remizę przy dźwięku syreny, która tym razem nie obwieszczała czyjegoś nieszczęścia, lecz wieściła mieszkańcom wsi, przybycie nowego auta.

Zachwytom nie było końca. Gdy emocje przywitania już opadły każdy śmiało twierdził, że marzenia się spełniają. Te marzenia spełniły się dzięki Panu Wójtowi i Radzie Gminy, którzy przeznaczyli środki na zakup nowego auta oraz całemu Zarządowi, który ciągle dążył do realizacji kupna wozu.

Teraz jednostka OSP Kombornia dołoży wszelkich starań aby ich nowe "cacko" było użytkowane jak najlepiej i służyło jak najdłużej wszystkim tym którzy będą potrzebować pomocy.

Natomiast strażacy z Kombornii przekazali swój średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Magirusa do OSP Wola Komborska. W podziale bojowym OSP Kombornia pozostanie Star 244. Trzeci wóz Żuk został wycofany z podziału i czeka na demontaż. 

Historyczne spotkanie starego wycofanego z podziału bojowego Żuka z nowym Oplem.

red./OSP Kombornia, fot. Krosno112.pl