.

Gmina Chorkówka inwestuje w Ochotnicze Straże Pożarne

fot. OSP Świerzowa Polska fot. OSP Świerzowa Polska

Pozytywne wiadomości napływają z Gminy Chorkówka, gdzie realizowane są kolejne inwestycje remontów lub doposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Remonty remiz w Świerzowej Polskiej i Sulistrowej, a Żuka w Draganowej zastąpi nowy lekki samochód pożarniczy.

Obecnie Gmina Chorkówka ogłosiła przetarg nieograniczony na zakup lekkiego samochodu ratowniczo gaśniczego z napędem 4x4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Draganowej. Do tej pory jednostka dysponowała samochodem marki Żuk, więc nowy nabytek pozwoli na wiele lepsze zabezpieczenie przeciwpożarowe miejscowości i terenów przyległych. Specyfikacja przetargowa zakłada, że nowy pojazd wyposażony będzie w zbiornik wody o pojemności minimum 200 litrów.

Zrealizowaną ostatnio inwestycją był remont remizy OSP Świerzowa Polska, gdzie została wykonana nowa elewacja a budynek został ocieplony. Remiza prezentuje się o wiele lepiej.

Zakończyły się również prace związane z remontem siedziby OSP w Sulistrowej. W ramach prac budowlanych wykonano dach, a także podwieszane sufity. Ponadto przeprowadzono remont instalacji elektrycznej i odgromowej. Odnowiono również elewację. W OSP Sulistrowa wykonywane będą kolejne prace wykończeniowe, ogłoszono bowiem przetarg na wykonanie płytki odbojowej przy budynku.

red. | fot. Krosno12.pl, OSP Świerzowa Polska, UG Chorkówka

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

6 komentarzy

 • abc

  napisane przez abc

  wtorek, 25 październik 2016 18:08

  w opisywanej gminie Chorkówka jest 15 OSP i da się systematycznie je wyposażać w sprzęt. w gminie Dukla jest 11 i tu niestety się nie da. zarządzanie funduszami jest w Dukli tragicznie

 • a

  napisane przez a

  poniedziałek, 24 październik 2016 20:53

  Gmina dukla jest za rozległa, aby była jedna OSP. Natomiast pytanie, czy 2 - 3 jednostki w gminie, dobrze wyposażone, mobilne, z czego jedna dyżurująca naprzemiennie - to nie jest właściwy kierunek (zamiast lokalnej OSP w każdej drugiej wsi).

 • Obserwator

  napisane przez Obserwator

  niedziela, 23 październik 2016 19:05

  Gmina Dukla najchętniej pewnie ograniczyłaby się tylko do jednej jednostki by nie musieć utrzymywać innych.

 • strazak

  napisane przez strazak

  piątek, 21 październik 2016 21:29

  komuś trzeba było zabrać żeby dorzucić się powiatowi do remontu drogi Dukla-Jasionka

 • Strażak

  napisane przez Strażak

  środa, 19 październik 2016 15:21

  Brawo dla Gminy Chorkówka za dbanie o straż i bezpieczeństwo mieszkańców. Jednak takiego słowa nie mogę powiedzieć o Gminie Dukla . Auta wyeksploatowane większość ma już po ( 40 lat ) , nie ma pieniędzy na remonty nie mówić już o kupnie nowych aut. Ciekawe gdzie są pieniądze które nie zostały zainwestowane w żaden sprzęt a już ich nie ma ??

 • Strażak z gminy Dukla

  napisane przez Strażak z gminy Dukla

  wtorek, 18 październik 2016 14:33

  Brawo dla gminy Chorkówka, tam pieniadze zawsze sie znajda dla osp. A w gminie Dukla pieniedzy nie ma zanim sie jeszcze pojawia, władze olewaja osp traktuja jako zlo konieczne.