Gmina Chorkówka inwestuje w Ochotnicze Straże Pożarne

fot. OSP Świerzowa Polska fot. OSP Świerzowa Polska

Pozytywne wiadomości napływają z Gminy Chorkówka, gdzie realizowane są kolejne inwestycje remontów lub doposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Remonty remiz w Świerzowej Polskiej i Sulistrowej, a Żuka w Draganowej zastąpi nowy lekki samochód pożarniczy.

Obecnie Gmina Chorkówka ogłosiła przetarg nieograniczony na zakup lekkiego samochodu ratowniczo gaśniczego z napędem 4x4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Draganowej. Do tej pory jednostka dysponowała samochodem marki Żuk, więc nowy nabytek pozwoli na wiele lepsze zabezpieczenie przeciwpożarowe miejscowości i terenów przyległych. Specyfikacja przetargowa zakłada, że nowy pojazd wyposażony będzie w zbiornik wody o pojemności minimum 200 litrów.

Zrealizowaną ostatnio inwestycją był remont remizy OSP Świerzowa Polska, gdzie została wykonana nowa elewacja a budynek został ocieplony. Remiza prezentuje się o wiele lepiej.

Zakończyły się również prace związane z remontem siedziby OSP w Sulistrowej. W ramach prac budowlanych wykonano dach, a także podwieszane sufity. Ponadto przeprowadzono remont instalacji elektrycznej i odgromowej. Odnowiono również elewację. W OSP Sulistrowa wykonywane będą kolejne prace wykończeniowe, ogłoszono bowiem przetarg na wykonanie płytki odbojowej przy budynku.

red. | fot. Krosno12.pl, OSP Świerzowa Polska, UG Chorkówka