.

Gmina Chorkówka inwestuje w Ochotnicze Straże Pożarne

fot. OSP Świerzowa Polska fot. OSP Świerzowa Polska

Pozytywne wiadomości napływają z Gminy Chorkówka, gdzie realizowane są kolejne inwestycje remontów lub doposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Remonty remiz w Świerzowej Polskiej i Sulistrowej, a Żuka w Draganowej zastąpi nowy lekki samochód pożarniczy.

Obecnie Gmina Chorkówka ogłosiła przetarg nieograniczony na zakup lekkiego samochodu ratowniczo gaśniczego z napędem 4x4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Draganowej. Do tej pory jednostka dysponowała samochodem marki Żuk, więc nowy nabytek pozwoli na wiele lepsze zabezpieczenie przeciwpożarowe miejscowości i terenów przyległych. Specyfikacja przetargowa zakłada, że nowy pojazd wyposażony będzie w zbiornik wody o pojemności minimum 200 litrów.

Zrealizowaną ostatnio inwestycją był remont remizy OSP Świerzowa Polska, gdzie została wykonana nowa elewacja a budynek został ocieplony. Remiza prezentuje się o wiele lepiej.

Zakończyły się również prace związane z remontem siedziby OSP w Sulistrowej. W ramach prac budowlanych wykonano dach, a także podwieszane sufity. Ponadto przeprowadzono remont instalacji elektrycznej i odgromowej. Odnowiono również elewację. W OSP Sulistrowa wykonywane będą kolejne prace wykończeniowe, ogłoszono bowiem przetarg na wykonanie płytki odbojowej przy budynku.

red. | fot. Krosno12.pl, OSP Świerzowa Polska, UG Chorkówka

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

6 komentarzy

 • abc

  napisane przez abc

  wtorek, 25 październik 2016 18:08

  w opisywanej gminie Chorkówka jest 15 OSP i da się systematycznie je wyposażać w sprzęt. w gminie Dukla jest 11 i tu niestety się nie da. zarządzanie funduszami jest w Dukli tragicznie

 • a

  napisane przez a

  poniedziałek, 24 październik 2016 20:53

  Gmina dukla jest za rozległa, aby była jedna OSP. Natomiast pytanie, czy 2 - 3 jednostki w gminie, dobrze wyposażone, mobilne, z czego jedna dyżurująca naprzemiennie - to nie jest właściwy kierunek (zamiast lokalnej OSP w każdej drugiej wsi).

 • Obserwator

  napisane przez Obserwator

  niedziela, 23 październik 2016 19:05

  Gmina Dukla najchętniej pewnie ograniczyłaby się tylko do jednej jednostki by nie musieć utrzymywać innych.

 • strazak

  napisane przez strazak

  piątek, 21 październik 2016 21:29

  komuś trzeba było zabrać żeby dorzucić się powiatowi do remontu drogi Dukla-Jasionka

 • Strażak

  napisane przez Strażak

  środa, 19 październik 2016 15:21

  Brawo dla Gminy Chorkówka za dbanie o straż i bezpieczeństwo mieszkańców. Jednak takiego słowa nie mogę powiedzieć o Gminie Dukla . Auta wyeksploatowane większość ma już po ( 40 lat ) , nie ma pieniędzy na remonty nie mówić już o kupnie nowych aut. Ciekawe gdzie są pieniądze które nie zostały zainwestowane w żaden sprzęt a już ich nie ma ??

 • Strażak z gminy Dukla

  napisane przez Strażak z gminy Dukla

  wtorek, 18 październik 2016 14:33

  Brawo dla gminy Chorkówka, tam pieniadze zawsze sie znajda dla osp. A w gminie Dukla pieniedzy nie ma zanim sie jeszcze pojawia, władze olewaja osp traktuja jako zlo konieczne.

 

BRUNCH 25 03

mechanik 2018

LAKAR right

BANER

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

fotoduda

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

Plakat Targi pracy 2018 PWSZ OHP

wiktoria 1

Wasze komentarze