OSP Żarnowiec: Strażacy ćwiczyli z nowym sprzętem

fot. OSP KSRG Żarnowiec fot. OSP KSRG Żarnowiec

W sobotę (29.10) strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarnowcu (gmina Jedlicze) ćwiczyli z nowym sprzętem do ratownictwa technicznego. 

Niedawno strażacy z OSP Żarnowiec pozyskali nowy sprzęt do ratownictwa technicznego firmy Holmatro (kliknij: OSP Żarnowiec: Pozyskano sprzęt do ratownictwa technicznego). Aby zapoznać się z nowym sprzętem Zarząd jednostki zorganizował ćwiczenia z nowym sprzętem.

W sobotę duhowie i druhny z MDP i JOT szkolili się w dwóch epizodach. Pierwszy epizod zakładał uwolnienie osoby poszkodowanej przy pomocy narzędzi hydraulicznych z pojazdu, natomiast drugi epizod zakładał pożar pojazdów i działania gaśnicze. 

Druhny i druhowie zostali podzieleni na dwa zastępy, które najpierw prowadziły działania ratownicze uwalniając osobę poszkodowaną przy pomocy narzędzi hydraulicznych, a następnie dokonały całkowitego rozcięcia pojazdów.

Drugim założeniem dla ratowników było ugaszenie płonących pojazdów podając jeden prąd piany ciężkiej i drugi prąd wody.

 

Prowadzone ćwiczenia były na tyle widowiskowe, że zebrała się liczna grupa mieszkańców oraz dzieci. W ćwiczeniach uczestniczyła również Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik.

Zarząd jednostki składa podziękowanie Firmie Auto-Kram oraz Pomocy Drogowej www.gex-hol.pl za nieodpłatne dostarczenie pojazdów na których członkowie OSP mogli poćwiczyć. Na zakończenie ćwiczeń Zarząd OSP przygotował posiłek dla zmęczonych uczestników w postaci pieczonych kiełbasek.

red., OSP KSRG Żarnowiec | fot. OSP KSRG Żarnowiec, www.gex-hol.pl