.

Potok: Zawody Sportowo - Pożarnicze Gminy Jedlicze

Potok: Zawody Sportowo - Pożarnicze Gminy Jedlicze fot. Paulina Kowalska

Wczoraj (14.09) na stadionie w Potoku odbyły się Zawody Sportowo - Pożarnicze Gminy Jedlicze. W zawodach łącznie udział wzięło 21 drużyn: 10 w grupie A mężczyzn, 6 MDP chłopców, 4 MDP dziewcząt oraz 1 w grupie C kobiet.

Bezkonkurencyjną drużyną w grupie A mężczyzn okazało się OSP Długie, w grupie C kobiet OSP Żarnowiec (jedyna drużyna), MDP chłopców OSP Długie, MDP dziewcząt OSP Moderówka.

W grupie A mężczyzn OSP Długie z 115,9 punktami na koncie wygrało znaczną przewagą (28,1 pkt) nad OSP Podniebyle, które zajęło drugie miejsce uzyskując 144,0 pkt oraz OSP Potok uzyskując 147,2 pkt.

Tylko jedna drużyna kobieca wystartowała w grupie C. Druhny z OSP Żarnowiec uzyskały następujące rezultaty:

Wśród chłopięcych drużyn MDP wygrała drużyna z OSP Długie, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z OSP Męcinka a na trzecim chłopcy z OSP Potok.

Dziewczęta z OSP Moderówka uzyskały najlepszy wynik końcowy w ramach swojej kategorii. Na podium znalazły się również druhny z OSP Potok oraz OSP Żarnowiec.

Najlepszym czasem ćwiczenia bojowego podczas całych zawodów bo 44,7 sekundy może pochwalić się OSP Długie i właśnie za ten czas męska drużyna z Długiego otrzymała osobną nagrodę ufundowaną przez Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie st. bryg. Krzysztofa Korca.

W skład komisji sędziowskiej wchodzili pracownicy KM PSP w Krośnie oraz druhowie z gminy Wojaszówka. Komisji przewodniczył bryg. Mariusz Kozak - Naczelnik Wydziału Operacyjno - Rozpoznawczego, a całą imprezę poprowadził druh Józef Tucki. Gospodarzami Zawodów byli Prezes Gminnego ZOSP w Jedliczu druh Edward Nowak oraz Prezes OSP Potok druhna Agata Lipka, a wśród gości znaleźli się m.in. prezes ZOP ZOSP RP druh Jan Kilar, komendant miejski PSP w Krośnie st. bryg. Krzysztof Korzec.

Jeśli są osoby chętne do oglądnięcia większej ilości zdjęć z Zawodów, proszone są o kontakt na mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Marcin Mikosz
fot. Marcin Mikosz, Adrian Kuźniarowicz, Maciej Drzyzga, Paulina Kowalska

 

Partnerzy portalu: