Policjanci z Krosna podnoszą swoje kwalifikacje

fot. KMP Krosno fot. KMP Krosno

Obsługa i użycie paralizatora to temat dwudniowego szkolenia w którym wzięli udział policjanci z Krosna. Zajęcia zostały przeprowadzone przez instruktorów taktyk i technik interwencji policyjnych z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie - sierż. sztab. Grzegorza Lisowskiego oraz asp. sztab. Adama Pasztyłę.

Instruktorzy taktyk i technik interwencji policyjnych przeprowadzili zajęcia z zakresu posługiwania się przedmiotami przeznaczonymi do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej. W szkoleniu uczestniczyło 8 funkcjonariuszy z dwóch podkarpackich jednostek policji - Komendy Miejskiej Policji w Krośnie oraz Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Dwudniowy kurs odbył się w ramach lokalnego doskonalenia zawodowego i objął następujące tematy: podstawy prawne użycia i wykorzystania tasera jako środka przymusu bezpośredniego, budowa i właściwości paralizatorów, sposób ich użycia oraz zasady udzielania pierwszej pomocy. Mundurowi zapoznali się w jakich sytuacjach zasadne jest użycie tego środka przymusu bezpośredniego i pod okiem instruktorów opanowali taktykę użycia tasera. Dwudniowe szkolenie zakończyło się egzaminem teoretycznym i praktycznym.

red., KMP Krosno

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

4 komentarzy

 • dfdfd

  napisane przez dfdfd

  wtorek, 20 grudzień 2016 10:28

  Boboli to nawet koledzy z Policji zazdroszczą? Jakbyście oszołomy byli świadkami interwencji patrolu z Bobolą to byście wiedzieli, że koleś to full profeska, wymiata po angliku lepiej niż nie jeden lektor na uniwerku..

 • look7

  napisane przez look7

  niedziela, 18 grudzień 2016 16:02

  Się im paralizatorów zachciało. Ciekawe jakie to napięcie, bo były przypadki śmierci ludzi którzy zostali porażeni paralizatorami.

 • Matt

  napisane przez Matt

  sobota, 17 grudzień 2016 15:37

  Balboa już nie musi się szkolić ... On ocieka zaje...

 • siupi

  napisane przez siupi

  sobota, 17 grudzień 2016 11:07

  A bobola dzie?