Znamy projekt nowego budynku OSP Iwonicz

KWW "Nasza Przyszłość" Gmina Iwonicz-Zdrój KWW "Nasza Przyszłość" Gmina Iwonicz-Zdrój

Prawdopodobnie już za niedługo strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Iwoniczu będą się cieszyć nową remizą. Znany jest już projekt architektoniczny budynku w którym prócz remizy mieścić się mają pomieszczenia ośrodka zdrowia oraz punkt stacjonowania karetki pogotowia wraz załogą.

Na profilu społecznościowym KWW "Nasza Przyszłość" Gmina Iwonicz-Zdrój pojawił się post z informacją o budowie wspólnego budynku dla strażaków, ośrodka zdrowia oraz załogi karetki pogotowia. Czytamy:

"W mijającym 2016 roku do naszego urzędu wpływało sporo uwag dotyczących funkcjonowania lokalnej opieki zdrowotnej, co tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że należy sukcesywnie poprawiać warunki dostępu mieszkańców gminy do służby zdrowia. Z myślą o tym zleciliśmy wykonanie projektu nowego budynku ośrodka zdrowia w Iwoniczu wraz z pomieszczeniami dla tamtejszej jednostki OSP. Kompleksowy projekt został właśnie ukończony. W zamyśle jest także przygotowanie odpowiedniej infrastruktury drogowej, by zlikwidować „czarną plamę”, jaką stanowi nasza gmina na mapie rozlokowania karetek pogotowia ratunkowego. Punkty stacjonowania karetek znajdują się m.in. w Dukli, Rymanowie i Miejscu Piastowym, nie ma ich zaś w naszym uzdrowisku, na terenie którego znajdują się przecież liczne sanatoria i szpital uzdrowiskowy. W razie potrzeby nagłej interwencji medycznej karetki muszą dojeżdżać z daleka, często w sytuacji, gdy liczy się każda minuta. 

Uważamy, że tak wielka miejscowość jak Iwonicz zasługuje na ośrodek zdrowia z prawdziwego zdarzenia. Pierwszy etap budowy nowego budynku będzie realizowany w 2017 roku, o ile radni zaakceptują projekt budżetu na 2017 rok, w którym zostały zabezpieczone środki na realizację tej inwestycji..."

Remont obecnego budynku remizy jest nieopłacalny. Pochłonąłby podobne środki finansowe jak budowa nowego budynku.

Teraz trzymamy kciuki za realizację planów.

red. | fot. KWW "Nasza Przyszłość" Gmina Iwonicz-Zdrój

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

6 komentarzy

 • asa

  napisane przez asa

  wtorek, 17 styczeń 2017 08:09

  Kto zna sytuacje z władzą w gminie Iwonicz-Zdrój to wie że to tylko chwyt marketingowy tak jak budowa basenów. trzeci rok zabierają się za budowę parkingów w Zdroju a nie wspomnę jak szybko idzie inwestycja z budową przedszkola w Lubatowej. Ogólnie to tak szybko pracują że nie zdążyli uchwalić budżetu na 2017 rok. Pierwsze podejście dopiero 26 stycznia.

 • Info

  napisane przez Info

  poniedziałek, 02 styczeń 2017 21:23

  To było nasilenie się objawów już wcześniej zdiagnozowanej choroby,nie było zagrożenia życia,po konsultacji lekarskiej,zostały przypisane leki,dojazd był samochodem.

 • a

  napisane przez a

  niedziela, 01 styczeń 2017 20:51

  Powiat Krośnieński w porównaniu z sąsiednim Sanockim wypada rewelacyjnie, biorąc liczbę zespołów w porównaniu do liczby mieszkańców oraz powierzchni. Co więcej, jest dużo miejsc stacjonowania. W sanockim (poza samym Sanokiem) jest jeden tylko Zespół - w Tarnawie. To samo w jasielskim. Oprócz Jasła jest zespół tylko w Nowym Żmigrodzie.

  A w jakiej sytuacji wskazano Panu, że najbliższa karetka jest w Jaśle? To był telefon pod 999 i zagrożenie życia/zdrowia? Jak się to skończyło?

 • Info

  napisane przez Info

  niedziela, 01 styczeń 2017 12:31

  W powiecie Krośnieńskim niestety brakuje karetek,sam dzwoniąc otrzymałem informację że najbliższa karetka jest w....Jaśle,brawo dla włodarzy Gminy za nowy budynek,a dodatkowa karetka by się raczej przydała.

 • a

  napisane przez a

  niedziela, 01 styczeń 2017 10:28

  Pewnie, gdyby miała być karetka w Iwoniczu, to zapewne przesunięta z Miejsca Piastowego lub Rymanowa. Ale ten drugi wariant wg mnie bez sensu. Bo karetka z Rymanowa w stronę Sanoka i Daliowej to ma co obsługiwać.

  A czarna dziura to jest wzdłuż drogi DW897 od Tylawy w kierunku Komańczy, tj. Gmina Jaśliska.

 • lol

  napisane przez lol

  sobota, 31 grudzień 2016 16:14

  Ciekawe skad tą karetke postawicie w tej remizie powiat krosnienski posiada 7 zespolow Ratownictwa medycznego wynika to z ilosci mieszkanów w naszym powiecie. Aby karetka znalazła sie w Iwoniczu trzeba ja dyslogowac z innej lokalizacji. Krotko mowiac przeniesc ja z Rymanowa Dukli Miejsca Piastowego lub Jedlicza do Iwonicza. według mojej opini nierealne, Ponieważ w tym momencie karetki sa rozlokowane bardzo dobrze patrzac na ich ilosc ktorymi dysponujemy. Ktos jest nie obiektywny mowiac ze gmina Iwonicz jest czarna dziura na mapie lokalizaci karetek. Karetki z Miejsca Rymanowa sa w kilka minut na terenie wiosek z gminy iwonicz. czy tez Karetka z dukli do lubatowej ma blizej niz karetka z Iwonicza jesli by tam byla.

 

Polecamy

uroczysko

SZUKASZ PRACY

ratujemy dajemy 2018

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

Wasze komentarze