Znamy projekt nowego budynku OSP Iwonicz

KWW "Nasza Przyszłość" Gmina Iwonicz-Zdrój KWW "Nasza Przyszłość" Gmina Iwonicz-Zdrój

Prawdopodobnie już za niedługo strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Iwoniczu będą się cieszyć nową remizą. Znany jest już projekt architektoniczny budynku w którym prócz remizy mieścić się mają pomieszczenia ośrodka zdrowia oraz punkt stacjonowania karetki pogotowia wraz załogą.

Na profilu społecznościowym KWW "Nasza Przyszłość" Gmina Iwonicz-Zdrój pojawił się post z informacją o budowie wspólnego budynku dla strażaków, ośrodka zdrowia oraz załogi karetki pogotowia. Czytamy:

"W mijającym 2016 roku do naszego urzędu wpływało sporo uwag dotyczących funkcjonowania lokalnej opieki zdrowotnej, co tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że należy sukcesywnie poprawiać warunki dostępu mieszkańców gminy do służby zdrowia. Z myślą o tym zleciliśmy wykonanie projektu nowego budynku ośrodka zdrowia w Iwoniczu wraz z pomieszczeniami dla tamtejszej jednostki OSP. Kompleksowy projekt został właśnie ukończony. W zamyśle jest także przygotowanie odpowiedniej infrastruktury drogowej, by zlikwidować „czarną plamę”, jaką stanowi nasza gmina na mapie rozlokowania karetek pogotowia ratunkowego. Punkty stacjonowania karetek znajdują się m.in. w Dukli, Rymanowie i Miejscu Piastowym, nie ma ich zaś w naszym uzdrowisku, na terenie którego znajdują się przecież liczne sanatoria i szpital uzdrowiskowy. W razie potrzeby nagłej interwencji medycznej karetki muszą dojeżdżać z daleka, często w sytuacji, gdy liczy się każda minuta. 

Uważamy, że tak wielka miejscowość jak Iwonicz zasługuje na ośrodek zdrowia z prawdziwego zdarzenia. Pierwszy etap budowy nowego budynku będzie realizowany w 2017 roku, o ile radni zaakceptują projekt budżetu na 2017 rok, w którym zostały zabezpieczone środki na realizację tej inwestycji..."

Remont obecnego budynku remizy jest nieopłacalny. Pochłonąłby podobne środki finansowe jak budowa nowego budynku.

Teraz trzymamy kciuki za realizację planów.

red. | fot. KWW "Nasza Przyszłość" Gmina Iwonicz-Zdrój

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

6 komentarzy

 • asa

  napisane przez asa

  wtorek, 17 styczeń 2017 08:09

  Kto zna sytuacje z władzą w gminie Iwonicz-Zdrój to wie że to tylko chwyt marketingowy tak jak budowa basenów. trzeci rok zabierają się za budowę parkingów w Zdroju a nie wspomnę jak szybko idzie inwestycja z budową przedszkola w Lubatowej. Ogólnie to tak szybko pracują że nie zdążyli uchwalić budżetu na 2017 rok. Pierwsze podejście dopiero 26 stycznia.

 • Info

  napisane przez Info

  poniedziałek, 02 styczeń 2017 21:23

  To było nasilenie się objawów już wcześniej zdiagnozowanej choroby,nie było zagrożenia życia,po konsultacji lekarskiej,zostały przypisane leki,dojazd był samochodem.

 • a

  napisane przez a

  niedziela, 01 styczeń 2017 20:51

  Powiat Krośnieński w porównaniu z sąsiednim Sanockim wypada rewelacyjnie, biorąc liczbę zespołów w porównaniu do liczby mieszkańców oraz powierzchni. Co więcej, jest dużo miejsc stacjonowania. W sanockim (poza samym Sanokiem) jest jeden tylko Zespół - w Tarnawie. To samo w jasielskim. Oprócz Jasła jest zespół tylko w Nowym Żmigrodzie.

  A w jakiej sytuacji wskazano Panu, że najbliższa karetka jest w Jaśle? To był telefon pod 999 i zagrożenie życia/zdrowia? Jak się to skończyło?

 • Info

  napisane przez Info

  niedziela, 01 styczeń 2017 12:31

  W powiecie Krośnieńskim niestety brakuje karetek,sam dzwoniąc otrzymałem informację że najbliższa karetka jest w....Jaśle,brawo dla włodarzy Gminy za nowy budynek,a dodatkowa karetka by się raczej przydała.

 • a

  napisane przez a

  niedziela, 01 styczeń 2017 10:28

  Pewnie, gdyby miała być karetka w Iwoniczu, to zapewne przesunięta z Miejsca Piastowego lub Rymanowa. Ale ten drugi wariant wg mnie bez sensu. Bo karetka z Rymanowa w stronę Sanoka i Daliowej to ma co obsługiwać.

  A czarna dziura to jest wzdłuż drogi DW897 od Tylawy w kierunku Komańczy, tj. Gmina Jaśliska.

 • lol

  napisane przez lol

  sobota, 31 grudzień 2016 16:14

  Ciekawe skad tą karetke postawicie w tej remizie powiat krosnienski posiada 7 zespolow Ratownictwa medycznego wynika to z ilosci mieszkanów w naszym powiecie. Aby karetka znalazła sie w Iwoniczu trzeba ja dyslogowac z innej lokalizacji. Krotko mowiac przeniesc ja z Rymanowa Dukli Miejsca Piastowego lub Jedlicza do Iwonicza. według mojej opini nierealne, Ponieważ w tym momencie karetki sa rozlokowane bardzo dobrze patrzac na ich ilosc ktorymi dysponujemy. Ktos jest nie obiektywny mowiac ze gmina Iwonicz jest czarna dziura na mapie lokalizaci karetek. Karetki z Miejsca Rymanowa sa w kilka minut na terenie wiosek z gminy iwonicz. czy tez Karetka z dukli do lubatowej ma blizej niz karetka z Iwonicza jesli by tam byla.