Powstanie Międzynarodowe Centrum Szkolenia Strażaków – Ochotników przy OSP Dobieszyn

fot. Adam Hejnar - Krosno112.pl fot. Adam Hejnar - Krosno112.pl

Gmina Jedlicze oraz słowackie miasto Svidník podpisały porozumienie w sprawie wspólnej realizacji mikroprojektu „Tradycje i teraźniejszość ochotniczych straży pożarnych w Gminie Jedlicze i w mieście Svidník. Projekt ma zostać sfinansowany w 85% ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Program Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020. Całkowita wartość to 114 730,71 EUR. Gmina Jedlicze jest partnerem wiodącym w realizacji tego zadania.

Przygotowanie wniosku poprzedziły spotkania robocze przedstawicieli Gminy Jedlicze oraz Miasta Svidník.

W ramach nawiązanej współpracy planowane jest utworzenie Międzynarodowe Centrum Szkolenia Strażaków – Ochotników przy OSP Dobieszyn. Pozwoli to na zwiększenie efektywności szkolenia członków OSP i MDP.

red., UG Jedlicze

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

1 komentarz

  • a

    napisane przez a

    środa, 11 styczeń 2017 20:56

    Fajnie, że się wspólnie szkolą. Ale jakie są szanse na operacyjną współprace transgraniczną tak, aby np. w razie pożaru lub poważnego wypadki w Barwinku, na miejscu działali także strażacy ze Słowacji, którzy dotrą tam szybciej niż PSP z Krosna, czy może nawet OSP KSRG z Dukli?