.

Komendant Miejski PSP w Krośnie st. bryg. Krzysztof Korzec przeszedł na emeryturę

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

19 stycznia 2017r. st. bryg. Krzysztof Korzec, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie po 32 latach służby w straży pożarnej przeszedł na emeryturę. W pożegnaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów, PSP, OSP i służb ratunkowych.

Czwartek 19 stycznia 2017 r. był ostatnim, ale uroczystym dniem pełnienia służby przez komendanta st. bryg. mgr inż. Krzysztofa Korca. Na pożegnalną uroczystość przybyli najważniejsi samorządowcy z powiatu krośnieńskiego i miasta Krosna. W uroczystości pożegnalnej brali również udział komendanci i przedstawiciele podkarpackich komend PSP na czele z Podkarpackim Komendantem Wojewódzkim st. bryg. Andrzejem Babcem. W pożegnaniu uczestniczyli również przedstawiciele innych służb ratunkowych działających w Krośnie i powiecie krośnieńskim.

St. bryg. Krzysztof Korzec jest od wielu lat związany z pożarnictwem. Jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Pełnił służbę w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Krakowie oraz w komendzie PSP w Jaśle.

W krośnieńskiej komendzie PSP st. bryg. mgr inż. Krzysztof Korzec pełnił służbę na stanowiskach Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krośnie oraz pełnił również obowiązki Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie.

28 października 2009r., został powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie. Był najdłużej urzędującym Komendantem Miejskim PSP w Krośnie od 1999 roku (po reformie administracyjnej kraju i jednostek PSP). Z dniem 20 stycznia 2017 pełniącym obowiązki Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie został st. bryg. Mariusz Bieńczak.

Życzymy by zasłużony odpoczynek pełen był pasji i rozwijania własnych zainteresowań.

 

red. | fot. Krosno112.pl

Galeria

 

Partnerzy portalu: