II Sportowo-Pożarniczy Turniej MDP OSP Powiatu Krośnieńskiego

II Sportowo-Pożarniczy Turniej MDP OSP Powiatu Krośnieńskiego fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl

Przy pięknej pogodzie rozegrany został II Sportowo-Pożarniczy Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP Powiatu Krośnieńskiego, który odbył się na stadionie sportowym w Kobylanach. Wśród dziewczęcych drużyn wygrała OSP Bajdy, natomiast wśród chłopięcych OSP Iskrzynia.

W ostatnią niedzielę września w Kobylanach (gm. Chorkówka) został rozegrany II Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu krośnieńskiego. Na stadionie LKS Victoria Kobylany zobaczyliśmy w sumie dziewięć drużyn z Ochotniczych Straży Pożarnych z Moderówki, Bajd, Wojaszówki, Żarnowca, Pietruszej Woli, Męcinki, Iskrzyni oraz gospodarzy z Kobylan.

Drużyny rywalizowały w czterech konkurencjach: sztafecie, odgadnięciu dystynkcji PSP i OSP, strzelaniu bramki oraz ćwiczeniu bojowym. Uczestnikom Turnieju przyświecała znana zasada gry fair-play. Chociaż aura sprzyjała rozgrywaniu Turnieju, warunki techniczne stadionu nie były najlepsze, ponieważ przez kilka wcześniejszych dni padał intensywny deszcz.

W kategorii chłopięcych drużyn wystartowało 3 drużyny i najwięcej punktów zebrała MDP Iskrzynia, na drugim miejscu uplasowała się MDP Męcinka, a na trzecim miejscu MDP Wojaszówka.

Wśród dziewczęcych drużyn pożarniczych pierwsze miejsce bezkonkurencyjnie zajęły dziewczyny z MDP Bajdy, drugie miejsce wywalczyły gospodynie z MDP Kobylany, a trzecie miejsce należało do MDP Wojaszówka.

 

Na zakończenie Turnieju dziewczęta z MDP Żarnowiec oraz MDP Kobylany przedstawiły musztrę bojową, która według regulaminu jest obowiązkowa na zawodach szczebla powiatowego.

Głównym sędzią Turnieju był bryg. Mariusz Kozak, a wśród gości znaleźli się m.in. Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie st. bryg. Mariusz Bieńczak, Pan Prezes ZOP ZOSP RP druh Jan Kilar, Starosta Krośnieński Jan Juszczak.

Osoby, które chcą obejrzeć więcej zdjęć z Turnieju prosimy o kontakt na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Marcin Mikosz

fot. Maciej Drzyzga, Jakub Jastrzębski

Galeria