JAŚLISKA: Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl

We wtorek 28 marca w Jaśliskach odbyły się XIX Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Poźarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W swoich kategoriach reprezentantami powiatu w eliminacjach wojewódzkich będą Kinga Korzec, Rafał Wójcik i Patryk Wróblewski.

Etap powiatowy został zorganizowany 28 marca w Zespole Szkół Publicznych w Jaśliskach, a gospodarzami był wójt Adam Dańczak, dyrektorka szkoły Katarzyna Dubis oraz strażacy z gminnych jednostek z prezesem Piotrem Urbanem na czele.

Turniej podzielony był na dwa etapy. W pierwszym trzeba było odpowiedzieć na 30 pytań zawartych w teście pisemnym. Natomiast w drugim etapie uczestnicy, którzy otrzymali najwyższe noty w części pierwszej odpowiadali ustnie na zadawane pytania przez Komisję Sędziowską, w której skład wchodzili pracownicy Komendy Miejskiej PSP w Krośnie mł. bryg. Marek Fejkiel (Przewodniczący Komisji) oraz mł. bryg Ireneusz Długosz (członek Komisji) oraz przedstawiciele ZOP ZOSP RP w Krośnie dh Roman Prugar (członek Komisji) oraz dh Józef Tucki (członek Komisji).

Wyniki eliminacji:

Uczniowie Szkół Podstawowych:
1. Kinga Korzec - ZS Moderówka
2. Miłosz Zima - ZS Lubatowa
3. Jan Turcza - SP Kobylany

Uczniowie Gimnazjów:
1. Rafał Wójcik - G. Węglówka
2. Wiktor Zięba - G. Lubatowa
3. Mikołaj Szuba - G. Wróblik Szlachecki

Uczniowie Szkół Ponadgimnazjalnych:
1. Patryk Wróblewski - ZSKU Krosno/OSP Męcinka
2. Bartosz Sajdak - ZSP 5 Krosno
3. Szymon Rysz - ZSP 5 Krosno

Najmłodszym, a raczej najmłodszą uczestniczką Turnieju była 11-letnia Kinga Korzec z Moderówki.

Młodzież, opiekunowie oraz zaproszeni goście mogli wysłuchać prelekcji st. kpt. Krzysztofa Szczęsnego na temat kampanii społecznej "Czad i ogień. Obudź czujność" i "Stop pożarom traw" oraz odbyła się prelekcja ratowników medycznych Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie nt. prawidłowego wzywania pomocy w stanach bezpośredniego zagrożenia życia i pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Wszyscy uczestnicy otrzymali m.in. z rąk Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie st. bryg. Mariusza Bieńczaka oraz Prezesa ZOP ZOSP RP w Krośnie dh Jana Kilara dyplomy i upominki, natomiast zwycięzcy Turnieju nagrody i dyplomy, które zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krośnie, Wójta Gminy Jaśliska, Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie oraz portal informacyjno-ratowniczy Krosno112.pl

Organizatorami Turnieju byli: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie, Gmina Jaśliska i wójt Adam Dańczak, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Jaśliskach i Komenda Miejska PSP w Krośnie. 

 

red. | fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl

Galeria

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

 

BRUNCH 25 03

fnk

LAKAR right

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

fotoduda

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

Plakat Targi pracy 2018 PWSZ OHP

wiktoria 1

Wasze komentarze