JAŚLISKA: Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl

We wtorek 28 marca w Jaśliskach odbyły się XIX Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Poźarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W swoich kategoriach reprezentantami powiatu w eliminacjach wojewódzkich będą Kinga Korzec, Rafał Wójcik i Patryk Wróblewski.

Etap powiatowy został zorganizowany 28 marca w Zespole Szkół Publicznych w Jaśliskach, a gospodarzami był wójt Adam Dańczak, dyrektorka szkoły Katarzyna Dubis oraz strażacy z gminnych jednostek z prezesem Piotrem Urbanem na czele.

Turniej podzielony był na dwa etapy. W pierwszym trzeba było odpowiedzieć na 30 pytań zawartych w teście pisemnym. Natomiast w drugim etapie uczestnicy, którzy otrzymali najwyższe noty w części pierwszej odpowiadali ustnie na zadawane pytania przez Komisję Sędziowską, w której skład wchodzili pracownicy Komendy Miejskiej PSP w Krośnie mł. bryg. Marek Fejkiel (Przewodniczący Komisji) oraz mł. bryg Ireneusz Długosz (członek Komisji) oraz przedstawiciele ZOP ZOSP RP w Krośnie dh Roman Prugar (członek Komisji) oraz dh Józef Tucki (członek Komisji).

Wyniki eliminacji:

Uczniowie Szkół Podstawowych:
1. Kinga Korzec - ZS Moderówka
2. Miłosz Zima - ZS Lubatowa
3. Jan Turcza - SP Kobylany

Uczniowie Gimnazjów:
1. Rafał Wójcik - G. Węglówka
2. Wiktor Zięba - G. Lubatowa
3. Mikołaj Szuba - G. Wróblik Szlachecki

Uczniowie Szkół Ponadgimnazjalnych:
1. Patryk Wróblewski - ZSKU Krosno/OSP Męcinka
2. Bartosz Sajdak - ZSP 5 Krosno
3. Szymon Rysz - ZSP 5 Krosno

Najmłodszym, a raczej najmłodszą uczestniczką Turnieju była 11-letnia Kinga Korzec z Moderówki.

Młodzież, opiekunowie oraz zaproszeni goście mogli wysłuchać prelekcji st. kpt. Krzysztofa Szczęsnego na temat kampanii społecznej "Czad i ogień. Obudź czujność" i "Stop pożarom traw" oraz odbyła się prelekcja ratowników medycznych Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie nt. prawidłowego wzywania pomocy w stanach bezpośredniego zagrożenia życia i pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Wszyscy uczestnicy otrzymali m.in. z rąk Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie st. bryg. Mariusza Bieńczaka oraz Prezesa ZOP ZOSP RP w Krośnie dh Jana Kilara dyplomy i upominki, natomiast zwycięzcy Turnieju nagrody i dyplomy, które zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krośnie, Wójta Gminy Jaśliska, Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie oraz portal informacyjno-ratowniczy Krosno112.pl

Organizatorami Turnieju byli: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie, Gmina Jaśliska i wójt Adam Dańczak, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Jaśliskach i Komenda Miejska PSP w Krośnie. 

 

red. | fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl

Galeria