III Turniej we wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej o Puchar Dowódcy JRG

III Turniej we wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej o Puchar Dowódcy JRG fot. KM PSP Krosno

W czwartek (9.10) na terenie KM PSP w Krośnie odbył się "III Turniej we wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni o Puchar Dowódcy JRG Krosno". W konkurencji wzięło udział 21 funkcjonariuszy krośnieńskiej komendy.

W czwartek (9.10) na terenie KM PSP w Krośnie zorganizowany został już "III Turniej we wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni o Puchar Dowódcy JRG”. Ten rodzaj konkurencji pożarniczej zapisał się już na stałe do wydarzeń sportowych w KM PSP Krosno.

W turnieju startowało ogółem 21 strażaków z krośnieńskiej komendy. Turniej miał na celu przygotowanie i wyłonienie strażaków do reprezentacji Komendy Miejskiej PSP na zawody wojewódzkie w sporcie pożarniczym. Konkurencja polegała na jak najszybszym dotarciu na 3 piętro wspinalni przy użyciu drabiny, tzw. „hakówki”, czyli drabiny zakończonej uchwytem w postaci wydłużonego haka z zębami, który wbija się w drewniany otwór okienny.

Ten rodzaj konkurencji wymaga od strażaka nie tylko siły i sprawności, ale i również odwagi, gdyż do obiektu wchodzi się o własnych siłach po ścianie zewnętrznej. W rywalizacji wzięło udział 21 funkcjonariuszy sklasyfikowanych w dwóch kategoriach, nowością był start w kategorii „OLD–BOY”, gdzie znaleźli się strażacy już nieuprawiający tej dyscypliny, a kiedyś z powodzeniem reprezentujący krośnieńską komendę w sportach pożarniczych.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
I miejsce – mł.asp. Damian Urbanek z czasem 17,62 sek,
II miejsce – st.str. Andrzej Uliasz z czasem 18,28 sek,
III miejsce – mł.ogn. Robert Ząbik z czasem 21,22 sek.  

Kategoria „OLD-BOY”:
I miejsce – st.asp. Grzegorz Józefczyk z czasem 20,72 sek,
II miejsce – asp.sztab. Krzysztof Zima z czasem 29,87 sek,
III miejsce – mł.ogn. Krzysztof Rec z czasem 30,25 sek.


red./KM PSP Krosno
fot. KM PSP Krosno