KROSNO: Wojewódzkie Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

W piątek 19 maja 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie odbyły się XIX Wojewódzkie Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W turnieju w trzech kategoriach wiekowych wzięłó udział 64 zwycięzców eliminacji powiatowych.

Turniej podzielony był na dwie części: pisemną i ustną. W pierwszym trzeba było odpowiedzieć na pytania zawarte w teście pisemnym. Natomiast w drugim etapie uczestnicy, którzy otrzymali najwyższe noty w części pierwszej odpowiadali ustnie na zadawane pytania przez Komisję Sędziowską przed publicznością. W jej skład wchodzili pracownicy Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie.

Grupa: Szkoła Podstawowa
1. Konrad KOZDRAŃSKI - powiat rzeszowski
2. Kacper KOPEĆ - miasto Tarnobrzeg
3. Julia MICHAŁKIEWICZ - powiat przemyski

Grupa: Gimnazjum
1. Kamil KRAUZ - powiat brzozowski
2. Kamila ZIARA - powiat stalowowolski
3. Cezary SAGAN - powiat niżański 

Grupa: Szkoła Ponadgimnazjalna
1. Marcin ZIĘBA - powiat stalowowolski
2. Rafał KLESZCZ - powiat dębicki
3. Patryk WRÓBLEWSKI - powiat krośnieński

Atrakcją dla uczestników Turnieju a także uczniów Naftówki był pokaz ratownictwa wysokościowego przeprowadzony przez strażaków ze specjalistycznej grupy z JRG Krosno. Podczas Turnieju odbyła się prelekcja o bezpieczeństwie w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo".

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP w Rzeszowie mł. bryg. Andrzeja Marczeni, Wiceprezesa Zarządu Odziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie dh Tadeusza Sieniawskiego oraz Wicestarosty Powiatu Krośnieńskiego Pana Adolfa Kasprzyka.

Zwycięzcy wezmą udział w Ogólnopolskim Finale Turnieju, który odbędzie się w tym roku w Krakowie. Zapraszamy do fotorelacji.

red. | fot. Krosno112.pl

 

Galeria

 

Partnerzy portalu: