.

XI Łupkowskie Strzelby

fot. krosno112.pl fot. krosno112.pl

W dniach 13 – 14 czerwca 2017 roku, na strzelnicy Zakładu Karnego w Łupkowie odbyły się XI Międzynarodowe Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych Euroregionu „Karpaty” – ŁUPKOWSKIE STRZELBY 2017 . Funkcjonariusze formacji mundurowych z Polski, Słowacji, Ukrainy i Węgier już po raz jedenasty spotkali się w Bieszczadach by dowieść swoich umiejętności strzeleckich.

Gdy w 2000 roku podkarpacka Służba Więzienna organizowała pierwszy turniej na strzelnicy Zakładu Karnego w Łupkowie, nikt nie spodziewał się, że wykroczy on poza granice Polski. Wtedy były to zawody powiatu sanockiego a w roli gości wystąpili zaprzyjaźnieni funkcjonariusze ze słowackiego Preszowa.

Dziś to jedna z większych tego typu imprez w kraju. I chociaż od 2006 roku jej oficjalna nazwa to Międzynarodowe Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych Euroregionu KARPATY, wśród uczestników i sympatyków imprezy wciąż popularniejsze jest określenie Łupkowskie Strzelby.

Organizatorami zawodów są – Służba Więzienna, Biuro Podkarpackiego Zarządu Wojewódzkiego LOK, Sekcja Strzelecka CWKS Legia. Patronat nad imprezą objęli Zbigniew Ziobro – Minister Sprawiedliwości Rzeczypospolitej Polskiej oraz gen. Jacek Kitliński – Dyrektor Generalny Służby Więziennej.

W zawodach brały udział trzyosobowe drużyny męskie i kobiece. Uczestnicy na co dzień pełnią służbę w formacjach mundurowych i broń jest na stałe wpisana w ich życie.

Zawody stają się dla każdego z nich okazją do zweryfikowania swoich umiejętności ale również do popularyzacji strzelectwa jako dyscypliny sportowej oraz utrwalania w społeczeństwie wizerunku odpowiedzialnego i godnego zaufania użytkownika broni palnej.

Jak podkreślają wszyscy uczestniczący w zawodach – to nie wyniki końcowe stanowią o sile łupkowskiej imprezy. Dużo ważniejsze są nawiązane i zacieśniane znajomości między uczestnikami.

W dobie wspólnej Europy i zacierających się granic ta służba w rejonie przygranicznym nabiera międzynarodowego wymiaru. Wielu z tutaj obecnych na zawodach w poprzednich latach doświadczyło już na własnej skórze, że dużo łatwiej jest podołać takim zadaniom, gdy po drugiej stronie granicy jest ktoś kogo się zna i można liczyć na jego pomoc.

Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych i drużynowych w strzelaniu z pistoletu centralnego zapłonu kal. 9 mm i karabinka automatycznego kal. 5,56 mm, w kategoriach kobiecej i męskiej.

Broń i amunicję zapewnił jeden z kluczowych partnerów w organizacji zawodów Fabryka Broni „Łucznik” Radom. Tradycyjnie już wśród instytucji wspierających organizację zawodów znaleźli się Motorola Solutions Polska i P.S.O. MASKPOL S.A.

Na tym jednak nie kończy się lista podmiotów, które zjawiły się na „Łupkowskich Strzelbach”. Łupkowska strzelnica to już tradycyjne miejsce do prezentacji asortymentu i najnowszych technologii dla służb mundurowych. Wystarczy wspomnieć o takich wystawcach Fabryka Amunicji Pionki, Mactronic Sp.z o.o., „CENZIN”, BVFon Poland czy produkującej obuwie taktyczne firmy Bates i wiele innych.

red. | fot. Krosno112.pl 

 

Partnerzy portalu: