.

Mistrz Polski Wiedzy Pożarniczej jest druhem OSP Jabłonica Polska

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

W dniach 2-4 czerwca 2017 roku w Wieliczce odbył się 40. centralny finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczestnikami byli zwycięscy eliminacji wojewódzkich, po 2 osoby w każdej z trzech grup wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne. W sumie 96 osób z całego kraju. Jednym z dwóch reprezentantów szkół gimnazjalnych województwa podkarpackiego był Kamil Krauz, członek jednostki OSP Jabłonica Polska z powiatu brzozowskiego.

Turniej został rozegrany w trzech etapach:

I etap
Był to test pisemny składający się z 40 pytań. Do ścisłego finału awansowało 5 zawodników z każdej grupy, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów. Kamil uplasował się na III miejscu (29 pkt.) ze stratą 1 pkt. do I i II miejsca (po 30. pkt.).

II etap
To trzy zadania praktyczne. Pierwsze polegało na zawiązaniu trzech węzłów w czasie 15 sekund. Drugim zadaniem było udzielanie pierwszej pomocy. Trzecie natomiast polegało na nalewaniu wody do nalewaka za pomocą hydronetki. Kamil wygrał ten etap uzyskując łącznie 6 pkt. na 9 pkt. możliwych.

III etap
To część ustna. Odbył się w Kopali Soli w Wieliczce. Finaliści odpowiadali na 2 pytania ustne. Kamil w pierwszym pytaniu uzyskał 2 pkt. W drugim natomiast maksymalną liczbę 3 pkt.

Za najlepszego zawodnika w danej grupie wiekowej uważa się tego, który uzyskał największą łączną liczbę punktów za odpowiedzi ustne i zadania praktyczne. W końcowym rozrachunku reprezentant województwa podkarpackiego uzyskał 11 pkt. i posiadał 4 pkt. przewagi nad drugim uczestnikiem. Kamil tym samym wygrał klasyfikację w grupie gimnazjum i uzyskał tytuł Mistrza Polski.

Kamila do poszczególnych etapów, począwszy od gminnego przygotowywał dh Karol Śnieżek - pracownik Komendy Miejskiej PSP w Krośnie.

red., ZG ZOSP RP

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

LAKAR right

medycyna estet

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

OSP NA ALARM

wiktoria 1

Wasze komentarze