Mistrz Polski Wiedzy Pożarniczej jest druhem OSP Jabłonica Polska

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

W dniach 2-4 czerwca 2017 roku w Wieliczce odbył się 40. centralny finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczestnikami byli zwycięscy eliminacji wojewódzkich, po 2 osoby w każdej z trzech grup wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne. W sumie 96 osób z całego kraju. Jednym z dwóch reprezentantów szkół gimnazjalnych województwa podkarpackiego był Kamil Krauz, członek jednostki OSP Jabłonica Polska z powiatu brzozowskiego.

Turniej został rozegrany w trzech etapach:

I etap
Był to test pisemny składający się z 40 pytań. Do ścisłego finału awansowało 5 zawodników z każdej grupy, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów. Kamil uplasował się na III miejscu (29 pkt.) ze stratą 1 pkt. do I i II miejsca (po 30. pkt.).

II etap
To trzy zadania praktyczne. Pierwsze polegało na zawiązaniu trzech węzłów w czasie 15 sekund. Drugim zadaniem było udzielanie pierwszej pomocy. Trzecie natomiast polegało na nalewaniu wody do nalewaka za pomocą hydronetki. Kamil wygrał ten etap uzyskując łącznie 6 pkt. na 9 pkt. możliwych.

III etap
To część ustna. Odbył się w Kopali Soli w Wieliczce. Finaliści odpowiadali na 2 pytania ustne. Kamil w pierwszym pytaniu uzyskał 2 pkt. W drugim natomiast maksymalną liczbę 3 pkt.

Za najlepszego zawodnika w danej grupie wiekowej uważa się tego, który uzyskał największą łączną liczbę punktów za odpowiedzi ustne i zadania praktyczne. W końcowym rozrachunku reprezentant województwa podkarpackiego uzyskał 11 pkt. i posiadał 4 pkt. przewagi nad drugim uczestnikiem. Kamil tym samym wygrał klasyfikację w grupie gimnazjum i uzyskał tytuł Mistrza Polski.

Kamila do poszczególnych etapów, począwszy od gminnego przygotowywał dh Karol Śnieżek - pracownik Komendy Miejskiej PSP w Krośnie.

red., ZG ZOSP RP

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.