Dzień Ratownictwa w OHP Iwonicz

Dzień Ratownictwa w OHP Iwonicz Magdalena Czelna

W dniu 27 października (poniedziałek) strażacy z OSP Lubatowa spotkali się z uczniami Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu, w ramach zorganizowanego tam Dnia Ratownictwa.

W czasie pierwszego etapu spotkania wychowankowie OHP mogli zapoznać się ze sprzętem używanym przez strażaków. Uczniowie usłyszeli także, o podstawowych taktykach stosowanych w czasie prowadzonych działań ratowniczych.

 

W drugiej części spotkania młodzież wysłuchała prelekcji na temat udzielania pierwszej pomocy dorosłym i dzieciom, następnie wzięła udział w szkoleniu praktycznym. Uczniowie zapoznali się również z najważniejszymi numerami kontaktowymi służb ratunkowych oraz zostali uświadomieni o prawnym i moralnym obowiązku udzielenia pomocy poszkodowanym.

W prelekcji został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach projektu współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, poprzez projekt "Alpy Karpatom ", realizowanego przez Fundację Karpacką – Polska.

 

Korzystając z okazji redakcja Krosno112.pl pragnie przypomnieć najważniejsze numery kontaktowe do służb ratunkowych w Polsce:

999 - Pogotowie

998 - Straż Pożarna

997 - Policja

601-100-300 - GOPR

Adrian Socha
fot. Adrian Socha, Magdalena Czelna

Galeria

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

 

BRUNCH 25 03

fnk

LAKAR right

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

fotoduda

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

Plakat Targi pracy 2018 PWSZ OHP

wiktoria 1

Wasze komentarze