.

Dzień Ratownictwa w OHP Iwonicz

Dzień Ratownictwa w OHP Iwonicz Magdalena Czelna

W dniu 27 października (poniedziałek) strażacy z OSP Lubatowa spotkali się z uczniami Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu, w ramach zorganizowanego tam Dnia Ratownictwa.

W czasie pierwszego etapu spotkania wychowankowie OHP mogli zapoznać się ze sprzętem używanym przez strażaków. Uczniowie usłyszeli także, o podstawowych taktykach stosowanych w czasie prowadzonych działań ratowniczych.

 

W drugiej części spotkania młodzież wysłuchała prelekcji na temat udzielania pierwszej pomocy dorosłym i dzieciom, następnie wzięła udział w szkoleniu praktycznym. Uczniowie zapoznali się również z najważniejszymi numerami kontaktowymi służb ratunkowych oraz zostali uświadomieni o prawnym i moralnym obowiązku udzielenia pomocy poszkodowanym.

W prelekcji został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach projektu współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, poprzez projekt "Alpy Karpatom ", realizowanego przez Fundację Karpacką – Polska.

 

Korzystając z okazji redakcja Krosno112.pl pragnie przypomnieć najważniejsze numery kontaktowe do służb ratunkowych w Polsce:

999 - Pogotowie

998 - Straż Pożarna

997 - Policja

601-100-300 - GOPR

Adrian Socha
fot. Adrian Socha, Magdalena Czelna

Galeria

 

Partnerzy portalu: