Wyjątkowy koncert z okazji 120-lecia Orkiestry Dętej Gminy Miejsce Piastowe

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

W sobotę 05 sierpnia 2017r. odbył się jubileuszowy koncert Orkiestry Dętej Gminy Miejsce Piastowe. Sala Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie była pełna a repertuar orkiestry wyjątkowy.

Pierwsza orkiestra dęta w Miejscu Piastowym powstała z inicjatywy ks. Bronisława Markiewicza – założyciela zakonu księży Michalitów, 122 lat temu. Początkowo działała przy zakładzie wychowawczym dla młodzieży, a od lat powojennych, w działalność zespołu angażowali się także mieszkańcy Miejsca Piastowego.

Obecnie orkiestra kontynuuje działalność pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury i Ochotniczej Straży Pożarnej w Miejscu Piastowym, często koncertując w kraju i za granicą.

Członkami orkiestry są również Mateusz, Krzysiek i Kasia - reporterzy naszej redakcji.

Koncert otworzył Marek Klara - wójt Gminy Miejsce Piastowe.

Podczas koncertu na widowni zgromadziły się rodziny członków orkiestry, jej byli członkowie, zaproszeni goście i sympatycy. W części oficjalnej część byłych i obecnych członków orkiestry zostało odznaczonych przez przedstawicieli Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

Listy gratulacyjne wręczyli również przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Krośnie.

Podczas koncertu publiczność zachwycił bardzo rozległy repertuar przez walce i muzykę filmową po utwory Vangelis czy Depech Mode, Ennio Morricone czy Henry Manciniego.

Ponad dwugodzinny koncert przebiegał we wspaniałej atmosferze, która potwierdzała znany cytat, że jest w orkiestrach dętych jakaś siła.

Obecnie orkiestra występuje pod batutą kapelmistrza – Miłosza Markiewicza  a obowiązki prezesa zarządu pełni Marek Guzik.

Poniżej pełna galeria zdjęć.

red., | fot. Krosno112.pl

Galeria

 

Partnerzy portalu: