Nowy samochód dla OSP Żarnowiec. Nowy sprzęt dla OSP Krościenko Wyżne i OSP Turaszówka

fot. BOCAR fot. BOCAR

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy Volvo dla OSP Żarnowiec, sprzęt do ratownictwa technicznego Holmatro dla OSP Krościenko Wyżne, a Lukas dla OSP Krosno - Turaszówka.

OSP ŻARNOWIEC
Ogłoszono wyniki przetargów na nowy sprzęt do ratowania ludzkiego życia i majątku. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarnowcu od grudnia będą mieć fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Volvo ze zbiornikiem na wodę o pojemności 3000 l. Pojazd dostarczy firma BOCAR.

OSP KROŚCIENKO WYŻNE
Natomiast 4 września w Domu Strażaka w Krościnku Wyżnym dokonano otwarcia ofert na dostawę fabrycznie nowego sprzętu do ratownictwa technicznego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku Wyżnym. Wykonawcą, którego ofertę wybrano jest firma Delta Service, przedstawiciel HOLMATRO. Zestaw narzędzi składał się będzie z:
1. Nożyce hydrauliczne Holmatro CU 5050i  
2. Rozpieracz ramieniowy Holmatro SP 5240 
3. Rozpieracz kolumnowy Holmatro RA 4331 C
4. Pompa hydrauliczna z silnikiem Holmatro SR 20PC 2
5. Niezbędne przewody hydrauliczne  C10  (2x10 m)
6. Zestaw adapterów (tj. łańcuchy ciągnące długie i krótkie) 
7. Zestaw podkładów schodkowych
8. Zestaw klocków i klinów do stabilizacji
9. Piła do szyb GLASSMASTER
10. Mata sprzętowa
11. Wywarzacz do drzwi 
12. Pompa ręczna wraz z przewodem HDO 100

Parametrowo jest to zestaw ciężki, choć lekki wagowo jest idealnie przystosowany do dłuższej pracy. Ma dużo innowacyjnych rozwiązań, jak na przykład ostrza nożyc (są pod kątem) umożliwiają pracę w wygodnej sylwetce ratownika (nie musi się schylać jeżeli tnie coś niżej) a narzędzia hydrauliczne mają wbudowane oświetlenie led.

OSP KROSNO - TURASZÓWKA
Również w najbliższym czasie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krośnie-Turaszówce wzbogacą się o nowy sprzęt do ratownictwa technicznego. Wykonawcą, którego ofertę wybrano jest firma Nopex z Krosna. Zestaw narzędzi Lukas zasili zasoby sprzętowe jednostki jeszcze tej jesieni. 

red., zdjęcia ilustracyjne: BOCAR, CzerwoneSamochody.com

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

4 komentarzy

 • Olek

  napisane przez Olek

  środa, 06 wrzesień 2017 11:04

  Władze Gminy Dukla do dymisji i!!! W sąsiednich gminach robią zakupy tylko nie w Dukli. Nowe władzę przerosło wszystko nie dbają o bezpieczeństwo ! Siedzieć 8 h na ciepłym stołu i pić kawę każdy by chciał.

 • Dejq

  napisane przez Dejq

  wtorek, 05 wrzesień 2017 09:18

  Nowy wóz bojowy dostanie również OSP Łężany. Lekki samochód bojowy ze zbiornikiem 1000 l. Rozstrzygnięcie przetargu we czwartek.

 • łobyty

  napisane przez łobyty

  poniedziałek, 04 wrzesień 2017 22:47

  A co się stanie z Jelczem z Żarnowca?

 • Kris

  napisane przez Kris

  poniedziałek, 04 wrzesień 2017 20:56

  Ciekawe co Gmina Dukla robi w tym czasie ? Śpi!? Dalej trzeba starymi dziadami jeździć. Dobrze że kadencja dobiega końca czas na zmiany !!