Strażacy z Sanoka zapraszają dzieci do Sali Edukacyjnej OGNIK

fot. Rafał Szubrycht - Krosno112.pl fot. Rafał Szubrycht - Krosno112.pl

Od niedawna w Komendzie Powiatowej PSP w Sanoku funkcjonuje sala edukacyjna OGNIK w której prowadzone są dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

W sanockim „Ogniku” dzieci mają możliwość zapoznania się z zasadami ewakuacji z pomieszczeń objętych pożarem, poznać sposoby działania sygnalizacji pożarowej (czujki dymu i tlenku węgla) oraz oświetlenia awaryjnego. Najmłodsi nauczą się podstaw pierwszej pomocy oraz jak poprawnie zgłaszać zdarzenie dzwoniąc na numer alarmowy. Zajęcia będą prowadzone w pomieszczeniach symulujących typowe mieszkanie oraz w sali multimedialnej, z możliwością wyświetlania filmów edukacyjnych i prezentacji.

Realizowane z dziećmi w „Ogniku” zajęcia edukacyjne w warunkach tzw. „kontrolowanego zagrożenia” np. wykonanie rzeczywistego połączenia alarmowego w zasymulowanej sytuacji np. podczas wypadku drogowego czy sprawdzenie na fantomie sposobu postępowania w stosunku do osoby nieprzytomnej wraz z możliwością pokazania przez instruktorów prowadzących zajęcia właściwych zachowań i sposobów reagowania przynosi wspaniałe rezultaty – dzięki takiej formie nauki dzieci nie boją się działać w konkretnej i rzeczywistej sytuacji. Zdobywana przez dzieci w ten sposób wiedza będzie służyć podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa nie tylko w szkole, ale przede wszystkim w codziennym życiu naszych rodzin i całego społeczeństwa.

Istnieje również możliwość oprowadzenia grup po koszarach sanockich strażaków.

Strażacy zapraszają na zajęcia przedszkola, szkoły podstawowe oraz grupy zorganizowane z południowego regionu województwa Podkarpackiego.

Więcej informacji, regulamin sali i karta zgłoszenia na stronie KP PSP Sanok (kliknij).

red. Marcin Mikosz, fot. Rafał Szubrycht