Dwie nowe karetki zasiliły flotę krośnieńskiego Pogotowia Ratunkowego. Kolejne trzy niebawem

fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl

550 tysięcy złotch - tyle kosztowały dwa nowe ambulanse na podwoziu Renault Master, które niedawno zostały zakupione przez Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie. To nie koniec nowości. Niebawem do Krosna trafią kolejne trzy nowe pojazdy.

W październiku 2017r. zakupiono dwie fabrycznie nowe karetki typu "C", które będą służyć zespołom ratownictwa medycznego z krośnieńskiego Pogotowia Ratunkowego.

- Koszt dwóch nowych ambulansów zakupionych bez wyposażenia medycznego to około 550 000 zł z czego 335 000 zł trafiło z dotacji Rady Miasta Krosna, Rady Powiatu Krośnieńskiego oraz gmin naszego powiatu. Reszta to wkład własny krośnieńskiego pogotowia - informuje dyrektor SPPR Krosno lek. Andrzej Jurczak.

Dwa nowe ambulanse zastąpią starsze pojazdy używane przez podstawowe zespoły ratownictwa medycznego w Krośnie i Jedliczu. 

To nie koniec nowości w krośnieńskim Pogotowiu Ratunkowym. 20 października został ogłoszony przetarg na zakup kolejnych trzech ambulansów typu "C" z pełnym wyposażeniem.

- Nowe pojazdy będą mieć pełne wyposażenie, między innymi defibrylator, respirtaor, aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej - mówi lek. Andrzej Jurczak dyrektor Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie - Dla nas jest to historyczny moment. W ciągu kilku miesięcy praktycznie wymienimy cały tabor zespołów Państwowego Ratownictwa Medycznego. 

red. Marcin Mikosz fot. Radosław Sowiński

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

4 komentarzy

 

Polecamy

uroczysko

SZUKASZ PRACY

ratujemy dajemy 2018

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

Wasze komentarze