Dwie nowe karetki zasiliły flotę krośnieńskiego Pogotowia Ratunkowego. Kolejne trzy niebawem

fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl

550 tysięcy złotch - tyle kosztowały dwa nowe ambulanse na podwoziu Renault Master, które niedawno zostały zakupione przez Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie. To nie koniec nowości. Niebawem do Krosna trafią kolejne trzy nowe pojazdy.

W październiku 2017r. zakupiono dwie fabrycznie nowe karetki typu "C", które będą służyć zespołom ratownictwa medycznego z krośnieńskiego Pogotowia Ratunkowego.

- Koszt dwóch nowych ambulansów zakupionych bez wyposażenia medycznego to około 550 000 zł z czego 335 000 zł trafiło z dotacji Rady Miasta Krosna, Rady Powiatu Krośnieńskiego oraz gmin naszego powiatu. Reszta to wkład własny krośnieńskiego pogotowia - informuje dyrektor SPPR Krosno lek. Andrzej Jurczak.

Dwa nowe ambulanse zastąpią starsze pojazdy używane przez podstawowe zespoły ratownictwa medycznego w Krośnie i Jedliczu. 

To nie koniec nowości w krośnieńskim Pogotowiu Ratunkowym. 20 października został ogłoszony przetarg na zakup kolejnych trzech ambulansów typu "C" z pełnym wyposażeniem.

- Nowe pojazdy będą mieć pełne wyposażenie, między innymi defibrylator, respirtaor, aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej - mówi lek. Andrzej Jurczak dyrektor Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie - Dla nas jest to historyczny moment. W ciągu kilku miesięcy praktycznie wymienimy cały tabor zespołów Państwowego Ratownictwa Medycznego. 

red. Marcin Mikosz fot. Radosław Sowiński

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

4 komentarzy

 

BRUNCH 25 03

fnk

LAKAR right

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

fotoduda

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

Plakat Targi pracy 2018 PWSZ OHP

wiktoria 1

Wasze komentarze