OSP Bóbrka i OSP Lubatowa wyróżnione przez PKN ORLEN

fot. PKN Orlen fot. PKN Orlen

Ponad 1 mln złotych trafiło w ręce strażaków z całej Polski podczas Gali Straży Pożarnych w Warszawie. Z naszego powiatu wyróżnione grantami zostały dwie jednostki OSP z Bóbrki i Lubatowej.

W dniu 27.10.2017 r. po raz kolejny odbyła się Gala Straży Pożarnych w Teatrze „Kamienica” w Warszawie organizowana przez PKN ORLEN. Celem Gali jest przekazanie darowizn zawodowym i ochotniczym jednostkom straży pożarnej. W tym roku darowizny otrzymało 169 jednostek z terenu całej Polski. 

Środki, które strażacy otrzymują przeznaczane są na doposażenie jednostki, a co za tym idzie, podnosi się poziom bezpieczeństwa społecznego. Wsparcia strażakom udzieliły PKN ORLEN oraz spółki Grupy ORLEN: ANWIL, ORLEN Upstream oraz IKS SOLINO.

- W naszych obiektach stosujemy procedury zgodne z najlepszymi światowymi wzorami, systematycznie szkolimy pracowników, stosujemy najnowocześniejsze i zarazem najbezpieczniejsze technologie produkcji. Wszystko po to, by zapobiegać wypadkom, i aby nasi pracownicy, współpracownicy i klienci, korzystających z naszych produktów byli bezpieczni - powiedziała na spotkaniu Maria Sosnowska, Członek Zarządu ds. Inwestycji i Zakupów PKN ORLEN.

W tym roku PKN ORLEN szczególnie zaangażował się w pomoc służbom z województw kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i pomorskiego, w których sierpniowe wichury pozostawiły po sobie ogromne zniszczenia. Spółka i korporacyjna Fundacja ORLEN – DAR SERCA przekazały 520 tys. zł na rzecz jednostek straży pożarnej z tych województw.

Z naszego powiatu darowizny otrzymały dwie jednostki ochotników. OSP Lubatowa otrzymała czek na 4 000 zł. Pieniądze przeznaczy na zakup nowego umundurowania dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Natomiast jednostka OSP Bóbrka otrzymała czek na 3000 zł. Kwota przeznaczona będzie na zakup specjalistycznego sprzętu ochrony dróg oddechowych.

Przez cały okres współpracy, czyli od 2000 roku PKN ORLEN oraz spółki Grupy ORLEN i Fundacja "ORLEN – DAR SERCA" przekazały straży pożarnej zawodowej i ochotniczej darowizny rzeczowe i finansowe o wartości ponad 10 mln zł.

IMG 7997

red. Radosław Sowiński, fot. OSP Bóbrka, OSP Lubatowa, PKN ORLEN

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

 

Polecamy

uroczysko

SZUKASZ PRACY

ratujemy dajemy 2018

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

Wasze komentarze