KROSNO: Nowa karetka dla niemowlaków i wcześniaków w Szpitalu

fot. Wojewódzki Szpital Podkarpacki fot. Wojewódzki Szpital Podkarpacki

Krośnieński Szpital wzbogacił się nową karetkę neonatologiczną wraz wyposażeniem. Nowoczesny Mercedes Sprinter posiada m.in. innowacyjne elementy mechaniczne, pozwalające w łatwiejszy i bardziej komfortowy sposób przewozić noworodki.

Nowoczesny ambulans spełnia wszelkie najnowsze wymogi techniczne, medyczne i ekologiczne. Jego podstawowym wyposażeniem jest specjalistyczny inkubator wraz z kompletem sprzętu medycznego, w tym m.in. respirator transportowy, pompy infuzyjne, pulsoksymetr czy kardiomonitor. Jest to jedna z dwóch takich karetek w naszym województwie. Drugą posiada jedynie rzeszowski Szpital Pro-Familia.

Karetka neonatologiczna jest wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny najwyższej klasy dzięki, której możliwy jest transport dzieci nawet w bardzo ciężkim stanie. Na pokładzie takiego ambulansu mali pacjenci mają zapewnioną opiekę medyczną jak na oddziale intensywnej opieki.

W 2016 roku zespół wyjazdowy - Karetki "N" ze Szpitala w Krośnie wykonał 150 wyjazdów. Wszystkie takie wyjazdy ratują życie i zdrowie wcześniaków oraz noworodków. Karetka neonatologiczna będzie transportować dzieci zarówno na terenie województwa podkarpackiego, jak i poza jego granice.

Samochód wraz z wyposażeniem kosztował 757 641 zł i został zakupiony w ramach projektu „Regionalne Centrum Południowego Podkarpacia "Kobieta i Dziecko" – wysokospecjalistyczna opieka zdrowotna”, która została współfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

 red., Wojewódzki Szpital Podkarpacki w Krośnie

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

2 komentarzy

 • strażak

  napisane przez strażak

  środa, 15 listopad 2017 17:03

  nareszcie bo stare ducato prosiło już się wymienić strach było tym jeździć

 • jonki

  napisane przez jonki

  środa, 15 listopad 2017 15:55

  super :) a nie wiecie jakie będą kolejne nowości? oby w końcu przestało brakować karetek w Krośnie bo ktoś kiedyś przez to może stracić życie