KROSNO: Policjanci w Pogotowiu Ratunkowym

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Dwóch funkcjonariuszy krośnieńskiej Komendy Miejskiej Policji Arkadiusz Pałys oraz Piotr Bobola, przez ostatnie kilkanaście miesięcy odbywało wolontariat w Samodzielnym Publicznym Pogotowiu Ratunkowym w Krośnie. Policjanci podnosili swoje kwalifikacje w dziedzinie ratownictwa.

Jednym z zadań policjantów w zakresie bezpieczeństwa powszechnego, jakie nałożył na nich Ustawodawca w drodze Ustawy o państwowym systemie ratownictwa medycznego jest obowiązek udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia obywateli. System szkolenia funkcjonariuszy już w szkole policyjnej przewiduje szkolenie z pierwszej pomocy. Warto jednak zaznaczyć, że wielu policjantów ma wysokie kwalifikacje w dziedzinie ratownictwa

Dzięki umowie pomiędzy Komendatem Miejskim Policji w Krośnie mł. insp. Leszkiem Buryłą, a Dyrektorem SPPR w Krośnie lek. Andrzejem Jurczakiem, od października 2016 roku dwóch krośnieńskich funkcjonariuszy nieodpłatnie pełniło wolontariat dyżurując w Samodzielnym Publicznym Pogotowiu Ratunkowym w Krośnie. Obaj policjanci, chcieli w ten sposób poszerzyć swoją wiedzę na temat ratownictwa medycznego.

- Dzięki świetnym medykom pracującym w krośnieńskim pogotowiu, nauczyłem się zachowania w sytuacji kryzysowej - mówi Piotr Bobola i dodaje - Jedną z największych nagród był dla mnie list wysłany do Komendy, w którym rodzice potrąconej dziewczynki dziękowali za pomoc. Zawsze chciałem łamać stareotypy o policji i pokazać, że jesteśmy formacją niosącą pomoc innym.

- W pracy policjanta często spotykamy się z sytuacjami, gdzie życie i zdrowie ludzkie jest zagrożone i trzeba umieć udzielać pomocy - dodaje Arkadiusz Pałys - Teoria, a parktyka to dwie różne sprawy. Dzięki pasjonatom ratownictwa, jacy pracują w Krośnie mogłem nauczyć się od nich na prawdę wiele. 

Nabyte doświadczenie już zaowocowało w codziennej pracy policjantów. Podczas służby wielokrotnie udzielali już pomocy medycznej rannym i poszkodowanym osobom. Podczas patroli niejednokrotnie byli pierwsi na miejscu zdarzeń. 

- Dziękujemy dyrektorowi Andrzejowi Jurczakowi, koordynatorowi i naszemu opiekunowi Marcinowi Stelidze jak i wszystkim ratownikom oraz pracownikom Pogotowia Ratunkowego, Dzięki Wam wszystkim mogliśmy wiele się nauczyć i rozwinąć swoją wiedzę medyczną, którą jeśli będzie taka potrzeba na pewno odpowiednio wykorzystamy - dziękują Arek Pałys i Piotr Bobola.

red. fot. Marcin Mikosz

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

3 komentarzy

 • kkk

  napisane przez kkk

  środa, 27 grudzień 2017 04:23

  Jk - czytaj ze rozumieniem : " pełnili wolontariat dyżurując " ..praca - pracą, wolontariat swoją drogą.

 • Jk

  napisane przez Jk

  wtorek, 26 grudzień 2017 20:45

  Z tego co się orientuję to Wolontariat (łac. voluntarius – dobrowolny) – dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa. Czyli Panowie nie pobierali pensji z policji przez kilka miesięcy? Bo jak pobierali to jaki to był wolontariat?

 • Stefan

  napisane przez Stefan

  wtorek, 26 grudzień 2017 11:17

  A czy Ratownicy Medyczni mogą odbywać wolontariat w POLICJI ?

 

BRUNCH 25 03

fnk

LAKAR right

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

fotoduda

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

Plakat Targi pracy 2018 PWSZ OHP

wiktoria 1

Wasze komentarze