Nowa głowica aparatu ESWL na Oddziale Urologii i Urologii Onkologicznej

fot. Szpital Krosno fot. Szpital Krosno

Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie otrzymał dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w wysokości blisko 200 tys. zł na naprawę głowicy i modułu ładowania aparatu ESWL służącego m.in. do kruszenia złogów w nerkach, moczowodach i pęcherzu moczowym u dzieci i dorosłych falą generowaną pozaustrojowo – bezinwazyjnie.

Aparat służy pacjentom w Oddziale Urologii i Urologii Onkologicznej w Pracowni ESWL od 2011 roku. Ośrodek ten wykonuje najwięcej zabiegów tego typu w województwie Podkarpackim i jest wiodącym w tym zakresie w południowo-wschodniej Polsce.

- Wskazaniami do ESWL są złogi w drogach moczowych i moczowodach. Osoba kwalifikowana do zabiegu powinna posiadać aktualne badania tj. urografię, morfologię, mocznik kreatyninę w surowicy krwi, koagulogram, badanie ogólne moczu i posiew moczu. W dniu poprzedzającym zabieg należy stosować dietę lekkostrawną z dużą ilością płynów niegazowanych (ok. 2,5 litra). Osoby z chorobami układu krążenia powinny spożywać mniej płynów nstosowanien do swoichn możliwości - informuje dr n. med. Dariusz Sobieraj - kierownik Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej krośnieńskiego Szpitala.

red., Szpital Krosno

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

 

Polecamy

uroczysko

SZUKASZ PRACY

ratujemy dajemy 2018

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

Wasze komentarze