PIOTRÓWKA: Podsumowano 2017. Przekazano też Jelcza

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

PIOTRÓWKA / JEDLICZE. W sobotę (6.01) w Domu Ludowym w Piotrówce odbyło się uroczyste zebranie Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Jedliczu. Oprócz sprawozdania rocznego, oficjalnie przekazano w użytkowanie Jelcza jednostce OSP Piotrówka, który wcześniej służył strażakom w Żarnowcu.

W sobotnie popołudnie salę Domu Ludowego wypełnili członkowie jednostek OSP Gminy Jedlicze oraz zaproszeni goście tj. włodarze gminy na czele z Jolantą Urbanik, radni miejscy, Komendant Miejski PSP w Krośnie st. bryg. Mariusz Bieńczak, były Komendant Miejski PSP w Krośnie st. bryg. w st. spocz. Krzysztof Korzec. Gospodarzami spotkania byli strażacy OSP Piotrówka na czele z Prezesem druhem Andrzejem Szopą oraz sołtysem wsi, panią Dorotą Chudą.

Na początku zebrania uczczono minutą ciszy zmarłych w ubiegłym roku druhów w tym ś.p. druha Edwarda Nowaka.

Uroczyste posiedzenie rozpoczęli sprawozdaniem za 2017 rok Prezes Zarządu Miejsko - Gminnego ZOSP RP w Jedliczu dh Marek Maciejowski oraz Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP dh Rafał Janocha.

- Nasz stan to 12 jednostek OSP w tym po raz pierwszy w historii pożarnictwa mamy na gminie dwie jednostki z Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym tj. Żarnowiec i Jaszczew - mówił dh Marek Maciejowski - Obecnie w naszych szeregach jest 628 druhów i druhen. To wzrost o 36 osób w porównaniu do poprzedniego okresu. W ubiegłym roku OSP Żarnowiec wzbogaciła się o nowy średni wóz ratowniczo-gaśniczy na podwoziu VOLVO, świętowano 90-lecie jednostek OSP Jaszczew oraz OSP Żarnowiec.

- W 2017 roku Jednostki Operacyjno-Techniczne w liczbie 157 przeszkolonych strażaków uczestniczyły w 248 zdarzeniach - relacjonował dh Rafał Janocha - Interweniowano 127 razy przy pożarach, 118 razy przy miejscowych zagrożeniach oraz przy 3 alarmach fałszywych.

Zastępy OSP wyjeżdżały do różnych działań w ilości: Żarnowiec - 111, Potok - 48, Dobieszyn - 39, Jaszczew - 31, Jedlicze - 30, Długie - 25, Podniebyle - 17, Moderówka - 16, Chlebna - 12, Poręby - 7, Męcinka - 6.

- W 2017 roku 141 młodych druhów tworzyło dziewięć Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych co jest bardzo dobrym wynikiem na tle innych gmin, jednak są jeszcze jednostki bez takich drużyn, a jak wiemy to właśnie od młodzieży będzie zależała przyszłość pożarnictwa i bezpieczeństwa w naszej gminie - mówił dh Józef Tucki, Wiceprezes Zarządu - Zachęcam pozostałe jednostki do stworzenia MDP i zainteresowania dzieci i młodzieży pożarnictwem.

Po sprawozdaniu rocznym Prezydium Zarządu, burmistrz Jedlicza Jolanta Urbanik w towarzystwie dh. Marka Maciejowskiego, st. bryg. Mariusza Bieńczaka odczytała i wręczyła akt przekazania Jelcza 325 GCBA 6/32 dla jednostki OSP Piotrówka, który wcześniej służył strażakom w OSP Żarnowiec, a jeszcze wcześniej w Komendzie Miejskiej PSP w Krośnie.

- Rok 2017 dla jedlickiej braci strażackiej był bardzo udany. OSP Żarnowiec pozyskało nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy, a jednostka OSP Jaszczew została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego - mówił Komendant Miejski PSP st. bryg. Mariusz Bieńczak - Mam nadzieję, że te inwestycje w poprawę infrastruktury przełożą się bezpośrednio na bezpieczeństwo mieszkańców gminy oraz naszego powiatu.

- Te inwestycje, które zakończyliśmy to dopiero początek zmian na lepsze - mówiła Jolanta Urbanik, burmistrz gminy Jedlicze - W tym roku czekają na nas kolejne inwestycje w poprawę infastruktury zapewniającej bezpieczeństwo mieszkańcom gminy Jedlicze.

- Jako mieszkaniec gminy, czuję się tutaj bezpieczny - na koniec zebrania zabrał głos st. bryg. w st. spocz. Krzysztof Korzec - Praca tak wielu osób i od wielu pokoleń musi przekładać się na wzrost bezpieczeństwa. Jestem zadowolony, że tutaj żyję. Wiem, że nad bezpieczeństwem czuwają wspaniali i wyszkoleni ludzie.

red. fot. Marcin Mikosz

Galeria

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

6 komentarzy

 • dla ochotnik

  napisane przez dla ochotnik

  czwartek, 11 styczeń 2018 20:59

  To ile jednostki OSP są dysponowane nie jest od tak sobie tylko jest osoba w MSK PSP i to on dysponuje jednostki OSP.Panie Komendancie pasowało by podać ile dana jednostka OSP nie wyjechała i wtedy zobaczymy na komentarz "ochotnik",bo jak na przykład OSP Męcinka ma mieć wyjazdy jak chłopaki mają auto jakie mają,a za pewne gdyby nie to mieli by więcej.Więc jeszcze raz proszę podać do informacji ilość razy jednostka nie wyjechała po zadysponowaniu MSK PSP Krosno.

 • ochotnik

  napisane przez ochotnik

  środa, 10 styczeń 2018 18:55

  a może te jednostki: Długie - 25, Podniebyle - 17, Moderówka - 16, Chlebna - 12, Poręby - 7, Męcinka - 6. po prostu do likwidacji. A zadbać o resztę jednostek by miała porządne wyposażenie?

 • oo nie ladnie

  napisane przez oo nie ladnie

  środa, 10 styczeń 2018 17:41

  a od kiedy Pani burmistrz jest w straży ze chodzi w mundurze nie wypada i hańba dla munduru ,jest tylko w zarządzie gminnym z ustawy jako burmistrz musi tam być ale jako osoba urzędowa.!!!

 • mechanik

  napisane przez mechanik

  wtorek, 09 styczeń 2018 17:10

  zespół muzyczny grał a chłopaki się bawili z chłopakami bo dziewczyn niebyło.

 • Robert Moderówka

  napisane przez Robert Moderówka

  wtorek, 09 styczeń 2018 09:06

  Gratulacje dla Piotrówki! Teraz już wszystkie jednostki z gminy są dyspozycyjne. W najbliższym czasie czas na Jelcza z Moderówki. Wiadomo, że nie ma dużo pieniędzy i potrzeby na gminie są różne. Proszę się wzorować na wójcie Stefańskim z Wojaszówki lub wójcie Konieckim z Chorkówki, którzy dla jednostek wspomagających kupują też samochody używane - kilkuletnie. Zawsze to jest oszczędność dla budżetu, a samochody też nie są stare i jest większa niezawodność no i części wymienne są dostępne :)

 • StalyCzytelnikzUK

  napisane przez StalyCzytelnikzUK

  wtorek, 09 styczeń 2018 07:40

  Teraz tylko co roku wymieniać po jednym samochodzie i za 10 lat jest odświeżony cały tabor. Gmina Jedlicze jest najbogatsza zaraz po Krośnie i stać ją na wymianę samochodów i to aby każda jednostka miała średni samochód. Strażacy czekają teraz na remizy w Porębach, Męcince, Potoku. Nareszcie zaczęło się coś pozytywnego dziać wokół straży w gminie. Brawo pani Burmistrz i nowy Prezes Gminny!

 

Polecamy

uroczysko

SZUKASZ PRACY

ratujemy dajemy 2018

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A