Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze już we wrześniu

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze grup "A" i "C" odbędą się w niedzielę, 9 września 2018 r. w Krzeszowie (pow. niżański), natomiast Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze rywalizować będą 24 czerwca w Odrzykoniu.

Od lat wiadomo, że dla strażaków ochotników jak i zawodowych, zawody sportowo-pożarnicze są świetnym rodzajem relaksu, zabawy i okazją do nawiązania nowych znajomości wśród pasjonatów pożarnictwa.

W powiecie krośnieńskim takie zawody organizuje się raz na dwa lata. Podczas tegorocznych Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych nasz region reprezentować będzie męska drużyna z OSP Sporne, kobieca z OSP Posada Dolna, a w kategorii MDP, chłopcy i dziewczęta z OSP Iskrzynia. Warto wspomnieć o tym, że drużyny OSP Sporne, OSP Posada Dolna i MDP dzięwcząt z Iskrzyni zwyciężyły w zawodach powiatowych drugi raz z rzędu. O tych zawodach pisaliśmy tutaj: VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Rymanowie | IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Odrzykoniu. 

Miejmy nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje planów organizatorom. Naszym reprezentantom życzymy powodzenia i trzymamy za nich kciuki! 

Poniżej prezentujemy zwycięzców Grupy "A" z poszczególnych powiatów wraz z wynikami, którzy wezmą udział w tegorocznych zawodach. Możliwe, że jeszcze tego roku, w powiecie leskim zostaną rozegrane zawody, więc reprezentant z tego powiatu może się zmienić.

 

 

red. Radosław Sowiński fot. Krosno112.pl

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

12 komentarzy

 • zawody11

  napisane przez zawody11

  niedziela, 11 marzec 2018 16:04

  To co to były za błędy na pkt karne wytłumacz mi kolego ?

 • Ardawiczius

  napisane przez Ardawiczius

  niedziela, 11 marzec 2018 13:39

  Ocena sędziowska to już odrębna sprawa. Na ostatnich zawodach wojewódzkich w Lubaczowie komisja sędziowska przyczepiła się do pewnego szczegółu i sypała punkty karne z góry na dół. Dlatego lepiej mieć dalszy numer startowy, aby wypatrzeć na jaki szczegół tym razem będzie nagonka.

 • zawody

  napisane przez zawody

  niedziela, 11 marzec 2018 10:04

  Ale przecież kto widział filmik z zawodów powiatowych które odbyły się w Odrzykoniu gdzie pierwsze miejsce zdobyło OSP Sporne to można im też doliczyć 15 punktów karnych bo na filmiku dobrze to widać, a kto zna regulamin zawodów powie to samo.

 • toki

  napisane przez toki

  niedziela, 11 marzec 2018 07:12

  Nie mieli rówjoważni ? bo ja czytalem znowu ze zawody wlacznie ze sztafeta odbyly sie bes problemu bo mieli tartan, no ale skoro nie mieli to z 2 sek jak nic na tym urwali plus szybki tartan

 • Ardawiczius

  napisane przez Ardawiczius

  sobota, 10 marzec 2018 12:09

  W sztafecie Bystrowic brak było rownoważni ze względu na opady deszczu. Wyniki sztafety owszem nie są miarodajne, ale już bojówka tak.

 • roki

  napisane przez roki

  piątek, 09 marzec 2018 18:41

  A co do Jabłonicy wystarczy tylko pkt sztafety z bojowka zamienic i juz a laczny wynik sie nie zmienia, wszyscy wiedza ze stac ich na duzooo lepszy wynik i na pewno taki osiagna, co do Wetliny to wedlug mnie jesli odbeda sie u nich zawody powiatowe w tym roku to i tak czy to bd Wetlina czy ktos inny to i tak to bd wynik w granicy 20 miejsca na wojewodzkich bo co jak co ale panuje tam niski poziom

 • roki

  napisane przez roki

  piątek, 09 marzec 2018 16:50

  A w czasach Jabłonicy wystarczy zmienic sztafete z bojowka i wszystko jasne a ogolny czas zostaje ten sam.

 • roki

  napisane przez roki

  piątek, 09 marzec 2018 16:41

  Taki wynik jest na stronie komendy psp w jarosławiu a więc raczej jest to wynik oficjalny Osp Bystrowice i wszedzie indziej ten wynik się powtarza ( 86.3 ) a to co w powiecie powiedza ze zrobili coś zle za co powinny byc pkt karne to już jest inna sprawa, oficjalnie 86.3

 • kimol

  napisane przez kimol

  czwartek, 08 marzec 2018 23:27

  Nie ma co się nakręcać, z zawodach wezmą udział silne drużyny, a zestawienie ich czasów nie jest miarodajne- gdyż niektóre z nich odbywały się w czasie silnych opadów deszczu, bez bieżni- na trawie. A nie od dziś wiadomo, że trzeba mieć też odrobinę szczęścia by poszło tak jak powinno

 • Kamil

  napisane przez Kamil

  czwartek, 08 marzec 2018 20:15

  brak czasu Wetliny. bystrowice nie zrobili takich czasów regulaminowo z tego co pisali na powiecie jarosławskim.