Ostatnie pożegnanie Prezesa OSP Miejsce Piastowe dh Kazimierza Węgrzyna

fot. Bogusław Szczurek fot. Bogusław Szczurek

W piątek, 27 kwietnia rodzina, przyjaciele i strażacy na cmentarzu w Miejscu Piastowym pożegnali Ś.P. dh Kazimierza Węgrzyna.

Kilkaset osób towarzyszyło w ostatnim pożegnaniu Kazimierza Węgrzyna - funkcjonariusza krośnieńskich jednostek ochrony przeciwpożarowej w latach 1972-1993, pełniący służbę na stanowiskach przodownika roty w krośnieńskiej Zawodowej Straży Pożarnej, a później ratownika w krośnieńskiej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej. W ostatnich latach swojego życia zaangażowany w działalność Koła Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Krośnie.

Środowisko pożarnicze zapamięta Go również jako bardzo aktywnego działacza strażactwa ochotniczego – od wielu lat pełnił funkcję prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Miejscu Piastowym oraz przez 37 lat Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Miejscu Piastowym.

Kazimierz Węgrzyn był prezesem OSP Miejsce Piastowe przez ponad połowę swojego życia - 37 lat. Zmarł 24 kwietnia 2018r. w wieku 73 lat. Druha wyjątkowo pożegnali strażacy zawodowi i ochotnicy z powiatu krośnieńskiego, miejstecka orkiestra. Zmarłemu oddano strażackie honory. Po uroczystościach w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny w Miejscu Piastowym ciało zmarłego zostało złożone na miejscowym cmentarzu.

red. | fot. Bogusław Szczurek, Natalia Paradysz, Mateusz Klara

Galeria

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.