Strażackie święto w Leśniówce i przekazanie sprzętu medycznego

fot. Adam Hejnar fot. Adam Hejnar

Gminne obchody Dnia Strażaka gminy Chorkówka w tym roku odbyły się 19 maja w Leśniówce. Podczas uroczystości podsumowano ubiegły rok oraz poświęcono i przekazano na wyposażenie jednostek OSP z terenu gminy Chorkówka sprzęt medyczny zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 16 na placu przed Domem Strażaka w Leśniówce. Wśród uczestników znaleźli się m.in. delegaci jednostek OSP, Komendant Miejski PSP w Krośnie st. bryg. Mariusz Bieńczak oraz jego Zastępca bryg. Zbigniew Nowak, Wójt Gminy Chorkówka Andrzej Koniecki wraz z zastępcą Dariuszem Batorem, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie dh Jan Kilar, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Chorkówce dh Kazimierz Gładysz, ksiądz Proboszcz oraz inni zaproszeni goście.

Na ręce delegatów z jednostek OSP przekazano specjalistyczny sprzęt medyczny zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Wkład własny Gminy Chorkówka to tylko 1%. Zakupiono 2 defibrylatory, 6 zestawów ratowniczych PSP-R1 (torba PSP-R1 z wyposażeniem, deska ortopedyczna, szyny Kramera) oraz 4 torby OSP-R1 z wyposażeniem. Łączna wartość sprzętu to 45.540,01zł.

Podczas uroczystości wręczono również odznaczenia dla strażaków:

Złoty Medal "Za zasługi dla pożarnictwa" - Dariusz Bator

Srebrny Medal "Za zasługi dla pożarnictwa" - Adam Szmyd, Stanisław Liwosz

Brązowy Medal "Za zasługi dla pożarnictwa" - Mariusz Samborowski, Klaudia Szczur, Bogusław Krzywda

red., fot. Adam Hejnar

 

Partnerzy portalu: